Mordercza Adelka. Piekło to inni – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Jeżeli kochacie czarny humor to koniecznie sięgnijcie po serię książek o Adelce. Książki stały się fenomenem we Francji i sprzedano tam ponad 4 miliony egzemplarzy. Teraz także dzieci w Polsce mogą poznać perypetie tej nietuzinkowej dziewczynki!

Dziś na recenzję zaprasza moja córka, Michasia.

„Mordercza Adelka. Piekło to inni” to bardzo zabójczo śmieszna seria, której główną i tytułową bohaterką jest Adelka – dziewczynka, która widzi wiele osób jako wrogów i nad którymi stara się przejąć kontrolę. Niestety, jak na razie musi tkwić w szkole, przez co nie ma kiedy ruszyć i podporządkować sobie całego świata. Dlatego jak najwięcej daje z siebie w szkole! Pomaga jej w tym Gotfryd – ogromnie zakochany w niej chłopak, który mimo dręczenia Adelki wciąż próbuje i stara się „otworzyć przed nią serce”. W końcu dziewczynka zgadza się, lecz bierze to dosłownie…

koszyk

Jest jeszcze Ajaks – mały, szaroniebieski kotek, za którym Adelka nie przepada i który czasem naprawdę musi przechodzić drobne męki. Nie tylko on – fryzjerzy podczas spotkań z dziewczynką też tracą nerwy. Adelka znajduje również sposób, jak opłacić swoje studia w przyszłości, zwolnić się z całego dnia ze szkoły, jak wywinąć żarty chłopakom, które naprawdę się udają, jak należy NIE zasypiać, co dziwnego można znaleźć w morzu, skąd wziąć różdżkę rodem z „Harrego Pottera” i wiele więcej!

Komiks jest bardzo wciągający, nawet osoby, które niezbyt przepadają za czytaniem mogą zaciekawić się przygodami tej intrygującej dziewczynki! Bardzo śmieszne ilustracje oraz krótkie, żartobliwe historyjki mogą przyprawić o zabójcze ataki śmiechu. Dziewczynka pokazuje, że nie każdy rodzic traktuje poważnie swoje dziecko, dlatego Adelka stara się, aby zobaczyli, że ona nie zachowuje się jak mały „bachor”. Wspólnie z Magnusem wciąż wpadają w tarapaty lub sytuacje, zazwyczaj przyprawiające o łzy z powodu śmiechu. Bez dziewczynki tak naprawdę życie jej rodziców byłoby nudne – przecież ciągła praca i jedzenie warzyw są naprawdę okropne! 😉 Książkę polecam każdemu, kto kocha żarty i dobry humor.

Michalina, lat 12

Mordercza Adelka. Piekło to inni”

Miss Prickly, Mr Tan

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 96

Wydawnictwo Znak Emotikon

Dla dzieci: 8+

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz