Mopsik, który chciał zostać jednorożcem – wzruszająca opowieść o tym, że zawsze warto być sobą! – Wydawnictwo WILGA

Zabawna, kolorowa okładka zwiastowała lekką, pełną humoru opowieść, tymczasem książka „Mopsik, który chciał zostać jednorożcem” od wydawnictwa Wilga to wzruszająca, wartościowa historia o tym, że zawsze warto być sobą!

 

koszyk

Peggy jest uroczym, słodkim szczeniakiem mopsa. Właśnie rozstaje się z mamą i czwórką rodzeństwa, by zacząć życie w nowym domu. Niestety nie zabawia tam długo, bowiem jej pani szybko oddaje ją do schroniska. To wielki smutek dla małego psiaka, który zdążył zżyć się ze swoją opiekunką. Szczęściem dla Peggy był jednak fakt że schronisko było przepełnione i psiaka wkrótce wzięła do domu rodzina z trójką dzieci, która niedawno straciła ukochanego czworonożnego przyjaciela. Obiecali wziąć psa na czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, później mała miała wrócić do schroniska.

Życie w gronie wesołej rodziny bardzo się suczce spodobało i z całego serca chciała tam zostać na zawsze. Miała też jedno niezwykłe marzenie: chciała zostać jednorożcem! Próbowała na wiele sposobów to osiągnąć, jednak każdy jej plan kończył się fiaskiem. Jej mała opiekunka Chloe też miała pewne marzenie – chciała mieć jednorożca… Czy marzenia dziewczynki i mopsika spełnią się? A może Chloe pragnie zupełnie czegoś innego? Może chce, aby pies został z nimi już na zawsze?

 

 

 

 

 

 

 

Ciepła i wzruszająca książka o tym, że zawsze warto być sobą. Wszelkie próby przypodobania się, czy zmieniania na siłę dla kogoś nie mają sensu. Najważniejsze to patrzeć sercem i być prawdziwym. Bardzo polubiliśmy perypetie porzuconej Peggy. Książka jest bogato ilustrowana i ma dużą, przejrzystą czcionkę, więc z przyjemnością sięgną po nią także dzieci rozpoczynające przygodę z samodzielnym czytaniem. Przeczytałam ją z dziećmi jednym tchem, towarzyszyła nam podczas podwieczorku i nie sposób było się od tej przejmującej historii oderwać. Polecamy do głośnego czytania całej rodzinie! Jest dużo wesołych i zabawnych scen, są także ważne, mądre przekazy które warto poruszać z dziećmi.  Polecamy!

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo wilga logo

 

One thought on “Mopsik, który chciał zostać jednorożcem – wzruszająca opowieść o tym, że zawsze warto być sobą! – Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.