Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość – Wydawnictwo BABARYBA

Lubię zaglądać do starych albumów, przeglądać rodzinne pamiątki z dawnych lat i słuchać opowieści o naszych przodkach. Fascynuje mnie to jak żyli nasi bliscy 100 lat temu, jak wyglądała ich codzienność, z czym się zmagali, czym pasjonowali.

Kiedy przeczytałam z dziećmi książkę „Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość” zapragnęłam po raz kolejny sięgnąć do tych wyjątkowych i najcenniejszych sercu pamiątek – do starych fotografii. Dzięki nim pamięć o przodkach nigdy nie zgaśnie!

„Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość”

koszyk

Każdy z nas był dzieckiem i każdy z nas wciąż jest czyimś dzieckiem. Dzięki tej książce w ciekawy i przystępny sposób przybliżycie młodym czytelnikom kim są przodkowie, pokolenia i rodzinne powiązania. Dzieci zobaczą jak wygląda drzewo genealogiczne i być może sami zapragniecie stworzyć własne! Dzięki temu możecie symbolicznie przedstawić rodzinne powiązania. Będzie to również piękna lekcja historii i wyjątkowa pamiątka dla kolejnych pokoleń.

Ponadto dzieci przekonają się, że z wieloma przodkami, których nie poznali osobiście łączą ich więzy rodzinne. Dowiecie się, że po ludziach możecie odziedziczyć piękne pamiątki, cenne dla Was drobiazgi, pieniądze, ale i charakterystyczne cechy fizyczne, jak np. wielki nos, słabe zęby, loki, czy odstające uszy. Przekonacie się jak wiele zawdzięczacie przodkom! Języki, baśnie, legendy, talenty, tradycje, czy umiejętności rzemieślnicze także otrzymujemy dzięki zdobytej przez przodków wiedzy.

Przeszłość jest bardzo ważną częścią osobowości. Dzięki korzeniom wiemy skąd pochodzimy i jaka jest nasza historia. Pielęgnujmy tę pamięć, przekazujmy wiedzę kolejnym pokoleniom i dbajmy o to, by myśleć przyszłościowo. Nasze dzieci i wnuki będą przyszłością narodu, starajmy się zostawić im ten świat w dobrym stanie, tak by mogli się nim cieszyć i żyć szczęśliwie.

Wspaniała, pełna wartości i mądrości książka. Zachęca do sięgania w przeszłość i budowania pięknej relacji między kolejnymi pokoleniami. Bardzo, bardzo polecam!

„Moja wielka rodzina, czyli dokąd sięgają nasze korzenie i czy przeszłość ma wpływ na przyszłość”

Tekst i ilustracje: Gerda Raidt

Przekład: Katarzyna Łakomik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: BABARYBA

Wydawnictwo BABARYBA

Dodaj komentarz