Młody inżynier. Notatnik – Wydawnictwo WILGA

Mam w domu jednego „młodego inżyniera”, który całe dnie tylko by tworzył! Januszek od kilku lat zadziwia nas przeróżnymi konstrukcjami. Każdą wolną chwilę przeznacza na tworzenie czegoś nowego, a swoją pasją zaraża młodszego brata.

Niedawno przeczytaliśmy wspólnie bardzo ciekawą książkę o inżynierii. To niezwykle przystępny, pomysłowo wydany notatnik. Wypełniony jest propozycjami na oryginalne projekty. Można z nim budować, programować, konstruować, a przede wszystkim ciekawie spędzać czas!

koszyk

Znajdziecie tu aż 32 rozdziały, dzięki którym zaprojektujecie stację kosmiczną, skonstruujecie maszyny, zbudujecie most, czy zaprogramujecie robota. Dowiecie się jak samemu wykonać wytrzymałe kolumny, przygotujecie pojazd hybrydowy, poznacie pomysły inżynierów inspirowane przyrodą na rozwiązywanie problemów i dowiecie się jak mierzyć siłę trzęsienia ziemi.

To tylko mały zarys tego wszystkiego, co czeka Was na kartach książki. Nie jest do pozycja do przeczytania od deski do deski na jeden raz. Wiele tu zadań, pomysłów na własne projekty i masa inspiracji, do tego by rozruszać szare komórki. Bardzo wartościowa lektura i bardzo pomocna propozycja dla każdego młodego czytelnika, który lubi tworzyć i którego kreatywność nie ma granic 🙂 Bardzo polecam!

„Młody inżynier. Notatnik”

Tekst: Darren Stobbard, Eddie Reynolds

Ilustracje: Petra Baan

Ilość stron: 80

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz