„Dziennik: Zagadkowa podróż przez czas” – FoxGames

Michasia przeczytała niedawno oryginalną książkę i jestem pewna, że Waszym dzieciom także bardzo się spodoba. „Dziennik: Zagadkowa podróż przez czas” to historia, w której to my możemy być bohaterami!

Opowieść została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży. Autorzy zawarli w niej dekoder, który posłuży do odczytywania odpowiedzi i podpowiedzi. To książka do bardzo aktywnego czytania i zaspokoi głód nawet najwybredniejszego czytelnika.

Zapraszam Was na recenzję przygotowaną przez Misię 🙂

koszyk

Nowo poznani przyjaciele: Karolina, Kazik oraz ich wydra o imieniu Hiacynta niespodziewanie zostają przeniesieni w czasie. Ich podróż zaczyna się wśród starożytnych rzymian, a kończy… o tym kiedy kończy się ta książka musicie zdecydować sami, można do całej akcji powracać kiedy się chce, zwłaszcza do obficie pojawiających się tu zagadek! Prócz tego podobało mi się to, że sami możemy się poczuć jak bohaterowie tej powieści, rozwiązując tajemnice. Nie sposób się nudzić lekturą, gdyż akcja jest bardzo urozmaicona, nie jest uboga w zwroty akcji, znajdziemy tu liczne niespodzianki! Oczywiście czytając książkę towarzyszyć będzie nam duża dawka śmiechu, choć możemy poczuć też lekki dreszczyk. Książka jest przeznaczona zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników. Ciekawe jest w tej książce to, że nieświadomie przyswajamy sobie historyczną wiedzę. Naprawdę, jedyne co autora ograniczało to własna wyobraźnia!

Książkę oczywiście polecam dla fanów historycznych zdarzeń. W tej opowieści będziecie mieli szansę nie tylko odkryć historyczne ciekawostki czy przeżyć spotkanie z bohaterami prosto z dawnych czasów, ale również każdy sięgający po nią czytelnik przeżyję przygodę, o jakiej na pewno jeszcze  nikt nie śnił! Nawet Ci, którzy nie przepadają za historią znajdą tu coś dla siebie, gdyż sercem tej książki są zagadki: jest ich tu mnóstwo i wcale nie są tak proste, jak na pozór mogłoby się wydawać. Śledząc losy bohaterów i podążając za ich kolejnymi kłopotami i sukcesami natrafimy na kolejne łamigłówki, dotyczące całej przygody. Zagadki, których łącznie jest 38, są ważne dla odkrycia ciekawego zakończenia tej książki. Znajdziemy tu również dużo zwrotów akcji, unikatowych bohaterów i kreatywnych wydarzeń. Myślę, że spodoba się fanom historii, miłośnikom historii o robotach i nowoczesnej technologii, a zwłaszcza będą musieli po nią sięgnąć pasjonaci zagadek, trudnych do rozwikłania łamigłówek oraz Ci, którzy kochają podróże!

Bardzo polecam.

Michalina, lat 13

Dodaj komentarz