Mistrzowski kurs rysowania anime. Amazing Girls – Wydawnictwo FEERIA

Dziś Michasia zaprasza Was na recenzję świetnej książki! To kolejna część kultowego poradnika fanów japońskich animacji.

Każdy z Was będzie miał szansę nauczyć się tworzyć oryginalne postacie według prostych wzorów.

koszyk

Być może, niektórzy z Was pamiętają „Mistrzowski kurs rysowania anime”, pióra Christophera Harta, którym miałam okazję podzielić się z Wami w zeszłym roku? Autor nie kazał nam długo czekać na jego kontynuację i już dziś możemy cieszyć się zupełnie nowym i bardzo praktycznym poradnikiem – tym razem dotyczącym projektowania damskich postaci.

Postacie dziewcząt wśród twórców i fanów anime i mangi cieszą się ogromną popularnością! Począwszy na młodszych nastolatkach, poprzez starsze uczennice, modnisie i panikary, a kończąc na samotniczkach i pięknych gwiazdach – typów dziewczęcych postaci o niepowtarzalnych charakterach i wyglądzie nie sposób zliczyć – a jeszcze trudniej, prawidłowo taką postać narysować. Na pomoc przychodzi nam jednak mistrzowski kurs rysowania – teraz i Wy macie szansę nauczyć się narysować każdy z tych typów!

Christopher Hart znany jest ze swojego wyśmienitego humoru i celnych wskazówek. Dlatego, jeśli kiedykolwiek marzyliście o stworzeniu własnej mangi lub bohaterki, a może nawet własnej animacji – to książka zdecydowanie dla Was. Jestem pewna, że pokochacie ogrom treści, jakie czekają na wytrwałych czytelników: samouczki, pokazujące proces pracy krok po kroku, mnóstwo szablonów twarzy i sylwetek, poradniki dotyczące proporcji ciała, inspiracje zachęcające do sięgnięcia po ołówek i tworzenia własnych fryzur, akcesoriów, czy stylizacji, sekrety rysowania emocji, gestów i póz, przewodnik dotyczący budowania scen wielopostaciowych oraz scenerii, a nawet świetny dodatek w postaci testu na lepsze poznanie swojej bohaterki.

Sporo tego, prawda? A to przecież zaledwie przedsmak tego, co przygotował dla nas rysownik! Nie mam jednak serca zdradzać Wam więcej – zajrzyjcie, przeczytajcie i podelektujcie się tą rysowniczą ucztą sami! Mogę Wam zagwarantować, że Christopher Hart jako kompan rysowniczy sprawdził się naprawdę wspaniale i jego profesjonalne wskazówki trafiają w punkt.

Jeśli jesteście zainteresowani prostą i dostosowaną do Waszych potrzeb nauką rysowania w stylu japońskich animacji lub komiksów – to pozycja idealna dla Was. To, co w książce pokochałam najbardziej, to szablony. Zapomnij o męczącym szkicowaniu i ciągłym zaczynaniem od nowa! Na początku każdego rozdziału znajdziesz podstawowy szablon postaci, który następnie krok po kroku, według wskazówek autora modyfikujesz, aby otrzymać zupełnie nową, oryginalną i co najważniejsze, zupełnie Twoją bohaterkę!

Bardzo cenię również niezwykły humor, jaki od początku, do samego końca towarzyszy twórczości Christophera Harta, jak i przejrzystość jego wskazówek i instrukcji. Masa, naprawdę ogromna masa porad i trików pozwoli Wam nie tylko stworzyć fundament, na którym solidnie oprzecie dalszy rozwój artystyczny, lecz także rozwijać już zdobyte umiejętności. Myślę, że nie tylko początkujący rysownicy mają szansę bez trudu wgłębić się w fascynujący świat rysunku w japońskim stylu, ale również i starzy wyjadacze znajdą coś dla siebie: chociażby trudniejsze wyzwania w postaci tworzenia perspektywy, scenek i tła.

Moja wspaniała przygoda z „Mistrzowskim kursem rysowania anime. Amazing Girls” nie mogła zakończyć się inaczej niż gorącym poleceniem z mojej strony! To tytuł, który powinien zainteresować każdego, niezależnie od wieku, fana japońskiej animacji, a zwłaszcza tego, który nie poprzestaje tylko na jej oglądaniu. Nie bez przyczyny liczba sprzedanych egzemplarzy przekracza 8 milionów – tu każdy znajdzie coś dla siebie!

Jeszcze raz ciepło zachęcam do sięgnięcia po własny egzemplarz. Jestem pewna, że po lekturze tej książki odnajdziecie inspirację do sięgnięcia po ołówek i wypróbowania własnych sił!

Michalina, lat 15

„Mistrzowski kurs rysowania anime. Amazing Girls”

Jak tworzyć oryginalne postacie według prostych wzorów

Autor: Hart Christopher

Przekład: Paulina Wojnakowska

Okładka: miękka

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 15+

Wydawnictwo FEERIA

Dodaj komentarz