„Misiowa księga ukrytych rzeczy” – wydawnictwo WILGA

Dla przedszkolaków wyczekujących świąt Bożego Narodzenia polecamy uroczą książkę, która służy do czytania, oglądania, wyszukiwania i tworzenia własnych opowieści. „Misiowa księga ukrytych rzeczy” to dużego formatu pozycja z Wydawnictwa Wilga. Książka której autorem jest Gergely Dudas została przepięknie zilustrowana i każda z 32 stron skrywa pewną zagadkę.

Poznajcie niedźwiadka, który zaprosił swoich licznych przyjaciół na świąteczne przyjęcie. Niestety miś ma mało czasu, bo zaledwie kilka godzin pozostało do rozpoczęcia uroczystości. Do tej pory musi odnaleźć wszystko co potrzebne, aby ten wieczór był udany. Zadaniem małego czytelnika jest pomóc naszemu bohaterowi w odnalezieniu wszystkich przedmiotów, które mają umilić tę wyniosłą chwilę.

Jestem pewna że maluchy z chęcią wezmą się do „pracy” i z ogromną przyjemnością, oraz satysfakcją będą krok po kroku, strona po stronie odnajdywać przedmioty, które niekiedy bardzo sprytnie się schowały. Przygodę z książką zaczniemy do targu pełnego różności, w którym skryła się trąbka – wszak przyjęcie bez muzyki nie może się odbyć. Następnie trafimy na stronę pełną pierniczków, w której bardzo dobrze zakamuflował się piernikowy ludzik. Będzie trzeba także wytężyć wzrok w poszukiwaniu jednego niezapakowanego prezentu, czapki Mikołaja, łyżwy, świątecznej skarpetki, kubka gorącego kakao i gwiazdy, oraz wielu innych przedmiotów. Czas jednak bardzo nagli, pozostało już niewiele czasu, a przed niedźwiadkiem jeszcze wyprawa do fabryki słodyczy. Pewien zakręcony lizak dobrze się ukrył, ale na pewno dzieciom uda się go odnaleźć. Gdy już wszystkie sprawunki są załatwione można rozpocząć przyjęcie. Podczas świętowania dzieci mają za zadnie wskazać, których gości poznali już wcześniej podczas przygotowań.

Polecamy! Książka wspomaga koncentrację, spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię. Moje dzieci wciąż wymyślają nowe historie z jej bohaterami i główkują gdzie mają odnaleźć ukryte elementy. To pozycja, którą zainteresują się także dzieci które na co dzień stronią od książek, gdyż taka forma, w której mają do wykonania zadania bardzo się im spodoba. Starsze pociechy mogą z nią stawiać pierwsze czytelnicze kroki, gdyż nie ma tu natłoku tekstu, zazwyczaj 1-2 zdania na stronie zachęcają najmłodszych do samodzielnej lektury. Piękne wydanie będzie także idealnym mikołajkowym lub świątecznym prezentem.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Podobny obraz