„Minecraft. Kroniki Woodsword. Ostatnie starcie” – Wydawnictwo HARPERKIDS

Czy są tu miłośnicy Minecrafta? Jeśli tak, to zapraszam Was do lektury książki, której akcja rozgrywa się w środku tej kultowej gry. Seria skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym.

Recenzję książki przygotowała Michasia, zapraszam do lektury 🙂

Autor: Nick Eliopulos

Ilustrator: Luke Flowers, Chris Hill

Tłumacz: Anna Hikiert

Wydawnictwo: HarperKids

Dla dzieci: 7+

„Minecraft. Kroniki Woodsword. Ostatnie starcie” to kolejny i ostatni (szósty) tom z serii oficjalnej serii o przygodach ze świata Minecrafta.

W tym tomie czwórka najlepszych, znanych nam już z wcześniejszych tomów przyjaciół: Morgan, Ash, Harper, Po oraz Jodi wspólnie grając w Minecrafta przeżywają swoją prawdopodobnie ostatnią walkę z Królem Przywoływaczy: dziwnym potworem z ich minecraftowego świata, który prześladuje ich już od początków, choć dopiero teraz po zdobyciu cennego surowca staje się naprawdę niebezpieczny. Z początku zaczyna się niewinnie: w ich ukochanej grze występuje błąd, przez który nie można zmienić swojej aktualnej skórki. Mimo, że z początku piątka graczy przymyka na to oko, to jednak nie mogą tego zignorować po kolejnych zdarzeniach. Dotychczas w miarę spokojny świat Minecrafta zmienia się w szaleństwo. Dziwne, odporne na ataki moby, głód zabierający kolejne serca z życia oraz niezniszczalne bloki to tylko parę problemów, z którymi będą musieli zmierzyć się nasi bohaterowie. W tym samym czasie w rzeczywistym świecie przyjaciele dowiadują się o czymś wstrząsającym, czymś co zagraża ich przyjaźni i czymś, z czym nie mogą sobie poradzić. Problem wciąż rośnie, a oni mają coraz mniejszą szansę, żeby sobie z nim poradzić. Czy Po, Morgana, Ash, Harper oraz Jodi uda się uratować świat Minecrafta? Na pewno nie samemu! Tyle, że zdradzenie tajemnicy o goglach, czyli ogromnym wynalazku, którego istnienie było wielką tajemnicą nie będzie takie łatwe. Poszukiwanie odpowiedniej osoby na pewno trochę potrwa.

koszyk

Książka zawiera wiele ilustracji, przykuwających nasz wzrok. Świetnie odwzorowany świat Minecrafta ogromnie zachęca nas do czytania. Główni bohaterowie nie tylko będą zmuszeni walczyć przeciw dziwnym, niespotykanym w normalnym świecie gry okolicznościom, lecz również będą musieli zmierzyć się z problemami w prawdziwym świecie. Los wciąż rzuca im kolejne kłody pod nogi. Przyjaźń młodych fanów Minecrafta będzie bardzo zagrożona, a młodzi bohaterowie sami sobie z nim nie poradzą. Czy naprawdę będą zmuszeni do zdradzenia skrzętnie skrywanej tajemnicy o niesamowitym świecie? Dodatkowo w tym tomie przyjaciele odkryją kim tak naprawdę jest niepokojący Król Przywoływaczy i kto skrywa się za maską bibliotekarki… Jeżeli dotychczas byłeś fanem przygód Po, Morgana, Ash, Harper oraz Jodi to koniecznie musisz sięgnąć również po ten tom, w którym odkryjesz wiele nowych tajemnic, dotychczas nam nieznanych oraz poznasz nowego bohatera, który nagle pojawia się i doprowadza świat Minecafta do małego szaleństwa. Książka opowiada o przygodach w świecie Minecrafta, dlatego polecam ją głównie dla fanów tego klockowego świata: zarówno dla tych, którzy grają w tę grę już od dawna, czy dopiero niedługo zaczną tworzyć własną przygodę w tym świecie.  Mogą jednak sięgnąć po nią również Ci, którzy po prostu lubią przygody z wieloma zwrotami akcji oraz niecodziennymi przygodami.

HARPERKIDS: CZAPU CZIPU - Zabawy z wyobraźnią - RynekZabawek.pl

Dodaj komentarz