Logopedyczne prztyczki – Wydawnictwo BAJKA

Dziś wspaniała książka niezrównanej mistrzyni słowa – Małgorzaty Strzałkowskiej. Czekam z radością na każdą książkę tej wybitnej poetki, pisarki i ilustratorki. Pani Małgorzata od ponad 30 lat dzieli się z nami swoją wyjątkową twórczością. Jej książki zawsze zachwycają mnie pięknym językiem i przesłaniem.

„Logopedyczne prztyczki” ćwiczą język i policzki! Ta pozycja to mieszanka humoru, skojarzeń i prawdziwych językowych łamańców. I nie jest to jedynie książka dla dzieci, o nie! Dorośli też doskonale będą się z nią bawić. Dodatkowym atutem tej lektury jest terapia śmiechem – naprawdę nie sposób przeczytać tych wierszy bez rodzinnych wybuchów śmiechu – przynajmniej nam się to nie udaje 😉

koszyk

50 wierszyków – aż tyle zwariowanych językowych wyzwań czeka Was na kartach książki. Krótkie, oryginalne, bardzo pomysłowe i zaskakujące. Dzięki nim bezbłędnie wyćwiczycie się w posługiwaniu językiem polskim. Teksty będą świetnym treningiem dla dzieci, ale pomogą także prawidłowo kształtować wymowę aktorom, dziennikarzom, logopedom, czy obcokrajowcom. Każdemu z nas przyda się taki trening szarych komórek! Moje dzieci zrobiły ostatnio ciekawą zabawę, na to kto szybciej i bezbłędnie przeczytany dany wiersz. Muszę przyznać, że było to prawdziwe wyzwanie, bo każdy, absolutnie każdy tekst najeżony jest trudnościami.

Książka ma wygodny, kwadratowy format, piękne ilustracje i wydana jest na dobrej jakości, grubszym matowym papierze – lubię taki, bo nie zostawia śladów małych paluszków. Bardzo polecamy! Wartościowa książka do bardzo aktywnego czytania.

„Logopedyczne prztyczki”

Tekst: Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje: Piotr Rychel
Oprawa: twarda
Ilość stron: 108

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Bajka

Dodaj komentarz