Miasto Potwór – Wydawnictwo KROPKA

Od kilku miesięcy przyjaźnimy się z pewnym potworem! Polubiliśmy go bardzo i często się w nim zaczytujemy, bo historia o tytułowym bohaterze jest zabawna, mądra, wartościowa i bardzo, bardzo potrzebna.

koszyk

„Miasto Potwór”

Tekst: Joanna Guszta

Ilustracje: Przemek Liput

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Wydawnictwo Kropka

Dla dzieci: 5+

Pewnego dnia miasto nawiedził potwór. Wyszedł z morza i ruszył do Miastoszewa, żeby dobrze się najeść, ale miasteczko nie wyglądało smakowicie. Zamiast zieleni miejskiej z każdej strony straszyły reklamy, billboardy, tabliczki, plakaty, brud, czy wandalizm. Głodomór postanowił zrobić z tym porządek i wraz z mieszkańcami odmienił Miastoszewo. Tak niewiele wystarczyło, by znów można było cieszyć się urokami miasteczka.

Jaki los spotkał potwora? Czy skonsumował na koniec nowe, smakowite miasto, czy mała dieta dobrze mu zrobiła? Przekonajcie się koniecznie i zasmakujcie w doskonałej historii.

Zabawna książka, z cudownym przekazem! Pamiętam, że gdy pierwszy raz przeczytałam ją z dziećmi mój synek powiedział: „Ja też chcę mieszkać w takim mieście, takim ładnym”. Autorka w lekki sposób uświadamia czytelników jak ważna jest estetyka i poczucie wspólnoty. Uwrażliwia dzieci na piękno i zachęca by zwracać uwagę na otoczenie. Razem małymi krokami możemy o nie zadbać! Mali czytelnicy dowiedzą się jak ważną rolę odgrywa w mieście zieleń i jak bardzo jest nam potrzebna. Mądra, wartościowa książka, wypełniona wspaniałymi ilustracjami Przemka Liputa – znajdziecie w nich wiele „smaczków”!

Bardzo polecam. Czytajcie z dziećmi i rozmawiajcie, próbujcie zmieniać swoje miasta, niech będą przyjazne i piękne, małymi kroczkami można zdziałać wiele.

https://admin.kropka.hosting.hqhost.pl/upload/media/default/0001/01/d906cc9f14fa4b59527c992fcad4f4322dfc669f.jpeg

Dodaj komentarz