Baśń o Złej Królewnie – Wydawnictwo POLTEXT – opowieść dwujęzyczna + wersja audio

Dwa miesiąca temu polecałam Wam serdecznie dwujęzyczną książkę dla dzieci „Księżycowa Łza z Adynis”, której recenzję znajdziecie tutaj: KLIK

Jestem zauroczona tą opowieścią, więc sięgnęłam z dziećmi po kolejne tytuły z serii i przeczytaliśmy już wszystkie dostępne tomy. Z wielką przyjemnością je Wam polecam. Każda książka jest inne, każdą przygotował inny autor i ilustrator, łączy je fakt że są dwujęzyczne – napisane zostały w języku polskim i angielskim, zawierają także liczne zagadki, ćwiczenia oraz wersję audio do wysłuchania. Wszystkie są godne polecenia! W ciekawy, atrakcyjny sposób uczą dzieci języka angielskiego przez zabawę.

W serii dwujęzycznych książek dla dzieci ukazały się dotąd:

Opowieść o Piotrze Króliku. The Tale of Peter Rabbit.

Zagubiony Świetlik. Brighty Got Lost.

Księżycowa Łza z Adynis. The Moon Tear of Adynis.

Baśń o Złej Królewnie. A Tale of an Evil Princess.

Dziś przygotowałam recenzję książki „Baśń o Złej Królewnie” która nie potrafiła kochać i szanować innych, do czasu…

koszyk

Hen daleko, w pięknym i dużym zamku króla gór mieszkała Alma. Była jedynaczką, a ojciec kochał ją nad życie. Dziewczyna wciąż była zagniewana, a jej serce było niczym zimy głaz. Opuścili ją zwierzęcy przyjaciele, pokojówka również chciała uciec, ale nie miała dokąd.

Pewnego dnia podczas spaceru w ogrodzie Alma ujrzała starca, który poprosił o pomoc, był głodny. Dziewczyna bez chwili wahania, z gniewem i wściekłością wyrzuciła mężczyznę. Wówczas spotkało ją coś niebywałego! Zamieniła się w żebraczkę, którą czekał ciężki los tułaczki po świecie…

Piękna historia, która udowadnia, że nie bogactwo, a dobre i czułe serce jest sensem życia. Wspaniały finał książki pokaże dzieciom że zawsze jest czas na zmianę, że warto pomagać i czynić dobro, bo ono zawsze powraca. To bardzo wzruszająca baśń, z wielką mądrością i tematem do wielu rozmów z dzieckiem. Dodatkowym atutem jest nauka języka angielskiego, ponieważ każde zdanie przeczytamy najpierw w języku polskim, a później w języku angielskim.

Pod koniec lektury znajdziecie ćwiczenia językowe: wykreślanki, krzyżówki, łączenie w pary. Wszystko to sprawi, że dzieci w ciekawy i atrakcyjny sposób oswoją nowe słówka. Jest coś jeszcze! Do książki możecie pobrać bezpłatne nagranie w wersji AUDIO przygotowane w trzech wersjach: nagranie w wersji dwujęzycznej, nagranie w wersji angielskiej i nagranie w wersji polskiej. Możecie czytać, jednocześnie słuchając nagrania i utrwalać wymowę.

Bardzo polecam zarówno „Baśń o Złej Królewnie”, jak i całą serię. Z przyjemnością będziemy wracać do tych książek i już czekamy na kolejne tomy.

„Baśń o Złej Królewnie”

Tekst: Magdalena Kornatowska

Ilustracje: Katarzyna Aziukiewicz

Ilość stron: 112

Oprawa: twarda

Wydawnictwo POLTEXT

Dla dzieci: 6+

Poltext Wydawnictwo - Wydawnictwo - WP Książki

One thought on “Baśń o Złej Królewnie – Wydawnictwo POLTEXT – opowieść dwujęzyczna + wersja audio

  • 09/09/2020 at 08:15
    Permalink

    Ta seria jest naprawdę niesamowita. Zdecydowanie przydaje się dzieciom,które zarówno rozpoczynają przygodę z czytaniem jak i nauką jezyka angielskiego. Piękne ilustracje i ciekawa historia, a do tego mnóstwo logicznych zadań z pewnością bardzo zainteresują młodych czytelników.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.