Tajemne życie magów – Wydawnictwo AKAPIT PRESS – patronat bloga

Jestem oczarowana! Dawno nie czytałam tak dobrej książki dla starszych dzieci. Bardzo się cieszę że „Tajemne życie magów” mogłam objąć patronatem i z całego serca zachęcam Wam do sięgnięcia po tę pozycję. To pierwszy tom z trzech, a ja dosłownie „połknęłam” go czytając dzieciom na głos. Wszyscy w domu doskonale się przy niej bawiliśmy. Znajdziecie tu humor i mądry przekaz. Z niecierpliwością czekamy na więcej!

koszyk

„Tajemne życie magów”

Tekst: Ida Pierelotkin

Ilustracje: Agnieszka Wajda

Ilość stron: 204

Wydawnictwo: Akapit Press

Dla dzieci: 9+

Akcja rozgrywa się w Warszawie, w Parku Saskim, a wszystko dzieje się na ławeczce. To właśnie tam zasiada pewien mężczyzna, do którego wkrótce dosiada się kolejny i później jeszcze jeden. Trójka panów w różnym wieku, z różnymi charakterami, ale wszystkich łączy jedno: są czarodziejami bez pracy!

Każdy z nich opowiada swoją historię życiową i powód dlaczego stał się bezrobotny. Rozmowom przysłuchuje się rudy kot, który pod koniec książki znajdzie rozwiązanie dla każdego czarodzieja. Zaskakujące rozwiązanie!

To niebanalna powieść, czyta się ją z uśmiechem na twarzy, z ciepłem w sercu i z pełnym zachwytem. Autorka, Ida Pierelotkin ma niebywały dar, bowiem cały czas trzymała nas w napięciu i nie nudziliśmy się ani minuty. Życie tych mężczyzn nie było usłane różami i mimo, że posiadają oni swój niezwykły dar, który mogliby nieuczciwie wykorzystywać udowodnili, co w życiu jest najważniejsze! Książka skłania do rozmów z dzieckiem, do fantazjowania (moi chłopcy tworzyli długie listy rzeczy, które by sobie wyczarowali), ale przede wszystkim pokazuje, że czasem niewiele potrzeba do szczęścia. Bardzo emocjonująca historia, polecam jej lekturę całej rodzinie i z niecierpliwością czekamy na kolejne przygody.

Akapit Press

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.