Mały Krokodyl i wielka miłość – Wydawnictwo ESTERI

Czasem trudno wytłumaczyć dzieciom w prosty, przyjazny sposób że na wszystko można znaleźć rozwiązanie i że mimo różnic jakie dzielą każdego z nas możemy wszyscy żyć wspólnie i pełni szczęścia. O taki właśnie temat pokusiła się pochodząca z Górnej Bawarii Daniela Kulot, która przygotowała zabawną, acz ważną i wartościową opowieść dla najmłodszych. Stworzyła radosną, skrzącą się przewrotnym humorem historię, którą ozdobiła licznymi, barwnymi ilustracjami. Jej książkami cieszą nie tylko dzieci w Niemczech, ale także w wielu innych, licznych krajach. Dziś my czytamy po kilka razy dziennie przygody małego krokodyla i dużej żyrafy i bardzo Was zachęcamy do sięgnięcia po tę pozycję.

 

 

„Mały Krokodyl i wielka miłość” to dużego formatu lektura, która ukazała się nakładem wydawnictwa Esteri. Myślę że z powodzeniem można ją czytać dzieciom już od około trzeciego roku życia, a nawet młodszym, zaprawionym molom książkowym.

Żyrafa i krokodyl. Choć dzieli ich jeden metr i czterdzieści trzy centymetry to są razem, bo bardzo się kochają. Pragną wspólnie zamieszkać, ale dom krokodyla okazuje się za mały, zaś żyrafy za duży. W każdym z nich czyhają na jednego z lokatorów same przeszkody i niedogodności… Jedynym miejscem w którym zakochani mogli przytulać się do siebie i patrzeć sobie w oczy było łóżko i w nim właśnie zrodził się pomysł na to jak rozwiązać wszystkie problemy dnia codziennego! Następnego dnia para zabrała się od rana do ciężkiej pracy, by spełnić swój plan i w końcu cieszyć się każdym wspólnym dniem.

A co takiego wymyślili? Tego chyba nikt się nie spodziewał. Ten smaczek pozostawiam Waszej wyobraźni i zachęcam do sięgnięcia po książkę.

Pod pryzmatem zabawnej lektury autorka przekazuje dzieciom że mimo przeciwności losu i problemów jakie życie rzuca na naszej drodze nie powinniśmy się poddawać. Udowadnia że różnice nie są przeszkodami, a marzenia należy spełniać.

Cudowne ilustracje, treść oszczędna w słowach, duża i wyraźna czcionka będzie sprzyjała początkującym czytelnikom. Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania esteri wydawnictwo