Planetarium – Muzeum Kosmosu – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Ależ wypatrywałam premiery tej książki. Jak tylko dojrzałam ją w zapowiedziach wiedziałam że musi znaleźć się w naszym domu. To kolejny po Animalium, Botanicum i Dinozaurium wielkoformatowy album który zachwyci nie tylko najmłodszych! Na kartach „Planetarium” znajdziecie prawie cały wszechświat, poznacie niesamowite fakty, liczne ciekawostki, a wszystko to otrzymacie w bardzo przystępnej formie. Książka spodoba się dzieciom od około siódmego roku życia i posłuży na lata, bowiem wiedza w niej zawarta będzie wspaniałym uzupełnieniem szkolnych podręczników i rozbudzi w małych czytelnikach pasję odkrywania. My przeczytaliśmy ją już kilka razy. Moje dzieci z chęcią i ogromną fascynacją sięgają po tę lekturę i każdego dnia wybierają jaki element wszechświata będziemy wspólnie odkrywać.

 

 

Ilustracje do albumu przygotował Chris Wormell, tekst Raman Prinja, a z języka angielskiego książkę przełożył Jeremi K. Ochab. Podobnie jak poprzednie tytuły z serii tak i Muzeum Kosmosu ukazało się nakładem wydawnictwa Dwie Siostry.

Przestrzeń kosmiczna fascynuje ludzi od zarania dziejów, a już w zeszłym stuleciu zrobiliśmy ogromny skok w podboju kosmosu. Wysłaliśmy sondy kosmiczne, które badają wszystkie planety Układu Słonecznego, odkryliśmy że wszechświat rozpoczął się Wielkim Wybuchem, a nawet postawiliśmy stopę na Księżycu. Każda dekada charakteryzuje się postępem technicznym i nienasyconą ludzką ciekawością. Przyszło nam żyć we wspaniałym czasie licznych badań kosmicznych. Nowe sondy wyruszą w świat, a ogromne teleskopy umożliwią spoglądanie z Ziemi dalej niż kiedykolwiek. Dzięki tej książce nie ruszając się z miejsca wyruszycie w niezapomnianą międzygwiezdną podróż.

Przed Wami czeka siedem sal i biblioteka. Podążając kolejno odkryjecie promieniowanie i światło, teleskopy, nowoczesne obserwatoria, cały Układ Słoneczny wraz kometami i asteroidami, Słońce, nocne niebo, rodzaje gwiazd i czarne dziury, Drogę Mleczną i Wielki Wybuch. Dzięki tej wędrówce odwiedzicie miejsca, w których nie postała ludzka stopa i zobaczycie eksponaty jakich nie pomieści żadne muzeum. To aż niespełna sto stron solidnej wiedzy, która uwieńczona jest wygodnym indeksem ułatwiającym odnalezienie każdego interesującego Was zagadnienia.

Oprócz treści którą zebrał tu profesor astrofizyki – Raman Prinja niezwykle ważne są obrazy. Chris Wormell jest znanym rytownikiem, a swoje ilustracje tworzy między innymi metodami drzewo – i linorytu. Są zachwycające, realistyczne, pobudzające wyobraźnię i niezwykle starannie przygotowane, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Już samo przeglądanie „Planetarium” pobudza zmysły i zachęca by wgłębić się w treść.

Wartościowa, pięknie wydana lektura! Nie powinno zabraknąć jej w żadnej biblioteczce. To swoiste kompendium, które będziecie chcieli wciąż odwiedzać, bo drugiego takiego Muzeum Kosmosu nie znajdziecie w całym wszechświecie. Polecamy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

Dodaj komentarz