„Maleńki król” – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

26 marca 2018 w Bolonii podczas największych targów książki dziecięcej na świecie, Bologna Children’s Book Fair, Wydawnictwo Dwie Siostry ogłoszone zostało Najlepszym Europejskim Wydawcą Dziecięcym Roku! Na ten ogromny sukces składa się ciężka praca całej wydawniczej ekipy, której efektem są piękne i wartościowe książki dla dzieci. Wśród publikacji owej oficyny znajdziemy ważną serię książek – „Polecone z Zagranicy” , w której ukazują się przekłady ilustrowanych książek dla dzieci. Są to pozycje wybitnych twórców, którzy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie. Dziś chcemy podzielić się z Wami jedną z nich.

 

 

„Maleńki król” to dzieło japońskiego autora książek obrazkowych – Taro Miura, który ma w swym dorobku ponad 30 tytułów wydanych w wielu językach. Za tę opowieść otrzymał w 2011 roku jedną z najważniejszych, japońskich nagród w dziedzinie książek dziecięcych. Mieszka i tworzy w Tokio, zajmuje się także ilustracją prasową i grafiką reklamową.

Oszczędna w słowach historia dotyczy maleńkiego króla, który bardzo dawno temu zamieszkiwał samotnie wielki zamek. To, iż nie miał obok siebie nikogo prócz żołnierzy, którzy strzegli go na każdym kroku spowodowało, iż nie był w stanie wykorzystywać wszystkich uroków olbrzymiego pałacu. Uginający się od wykwintnych dań stół, fontanna w łazience, czy ogromne łoże – wszystko to nie dawało królowi satysfakcji, gdyż nie miał z kim tego dzielić… Jednak pewnego dnia monarcha postanowił znaleźć sobie żonę, którą została wielka księżniczka! Dzięki niej los tytułowego bohatera odmienił się na zawsze, a zamek wypełniony został życiem w każdym zakamarku… W jaki sposób? Zapraszamy do lektury. Przekonajcie się kto nadał sens życia królowi, kto pluskał się w fontannie i wypełnił po brzegi jego łóżko.

 

 

 

 

 

 

Cudowna, ciekawa graficznie i niezwykle potrzebna w obecnych czasach opowieść o sile, jaką daje rodzina. Ta współczesna japońska bajka powinna znaleźć się w sercu każdego małego czytelnika, powinna być mottem i przesłaniem, z którym młodzi wchodzą w dorosłe życie, powinna stać się lekturą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. To taka mała kropla w ogromnym morzu codzienności, ale ta najważniejsza kropla, bez której życie nie miałoby sensu. Każdy człowiek pragnie towarzystwa, miłości i chwil, które może dzielić z bliskimi. Książka udowadnia, że nie bogactwo daje nam szczęście, a drugi człowiek. Cóż warte byłoby życie bez miłości? Jej nie można kupić za żadne pieniądze…

 

koszyk

 

Znalezione obrazy dla zapytania logo dwie siostry

Dodaj komentarz