Magiczna kraina kolorów – niezwykła książka z okienkami + GRA planszowa

Bardzo doceniam książki, które powstają z potrzeby serca. Takie, w które autor, czy autorka wkłada pasję, masę pracy i wiele, wiele serca. Takie, które powstają z myślą o własnym dziecku. Czasem wśród malusich, kameralnych wydawnictw można wypatrzeć coś wyjątkowego i ja właśnie taką książkę niedawno dojrzałam!

„Magiczna kraina kolorów” to wyjątkowa książka dla najnajów! W całości kartonowa, z dużą ilością okienek i z kolorowymi foliami, by malec mógł w ciekawy, aktywny sposób odkrywać świat barw i poznawać zasady ich łączenia. To bardzo przyjemna nauka przez zabawę.

koszyk

Wraz z Emilką wybierzecie się w świat kolorów. Poznacie podstawowe barwy oraz przekonacie się jakie kolory powstaną, gdy zmieszamy kilka z nich. Do tego poczujecie się niczym w krainie czarów, gdyż dzięki dołączonym kolorowym foliom będziecie mogli patrzeć na ilustracje w różnych barwach. Będziecie mogli nakładać kilka kolorów na siebie i oglądać obrazki w różnych wydaniach. Dla małego dziecka to naprawdę będzie prawdziwy efekt wow!

Dzieci nauczą się rozpoznawać barwy zimne i ciepłe oraz dowiedzą się jakie znaczenie mają kolory. Bohaterami książki są zwierzęta, więc to dodatkowy walor dla młodych odkrywców świata, ponieważ oprócz kolorów będziecie mogli poznawać nowe gatunki i rozmawiać o środowiskach w jakich żyją.

Książka jest w dużym formacie, z bezpiecznymi, zaokrąglonymi rogami. Znajdziecie w niej ponad 20 okienek i przegródki do przechowywania sztywnych folii, przez które możecie oglądać obrazki.

Książka była także inspiracją do stworzenia gry planszowej! To idealna propozycja dla całej rodziny. Gra skierowana jest do dzieci w wieku od około 3 lat, a jej zasady są bardzo przystępne! Możecie wybrać wersję uproszczoną lub pełną.

Akcja rozgrywa się w zaczarowanej krainie, pośrodku magicznego lasu. Znajduje się tam garnek złota, do którego prowadzi tajemnicza tęczowa droga. Emilka i jej przyjaciele jak najszybciej chcą dostać się do garnka, a Wy musicie im w tym pomóc! Uwaga, czekają na Was przeszkody 🙂

W wersji prostszej przesuwacie pionek na najbliższe pole w kolorze, który wypadł na kostce, zaś w pełnej wersji używacie także ruletki oraz mieszadełka, dlatego rozgrywki możecie urozmaicać i dostosowywać do wieku dziecka.

Gra występuje w dwóćh wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Różnica między nimi to pudełko oraz instrukcja, (plansza jest taka sama w obu wersjach).

Bardzo, bardzo polecam!

Jestem oczarowana jakością wydania książki i gry. Obie są bardzo solidne, kartonowe, w pięknych kolorach i jestem pewna, że już najmłodsze dzieci będą miały z nich wiele radości i satysfakcji z przyjemnego odkrywania świata.

Bardzo polecam! Koniecznie warto po nie sięgnąć.

Książka „Magiczna kraina kolorów”

Tekst: Angelika Mazurek

Ilustracje: Joanna Wilczyńska

Książka całokartonowa

Ilość stron: 16

Dla dzieci: 2+

Wydawnictwo: ELMagic

Książkę i grę możecie kupić razem lub osobno na stronie: MAGICZNAkrainaKOLOROW

Magiczna Kraina Kolorów

Dodaj komentarz