Magicy – Wydawnictwo Znak Emotikon

Książki dla starszych dzieci i nastolatków muszą mieć w sobie „to coś” żeby z rozczytanego kilkulatka wyrósł dojrzały i nadal zaczytany, świadomy mól książkowy. Mam wrażenie że największy wybór książek mają dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a później jest mała przepaść. Dla starszaków książka musi być pełna wrażeń, akcji, emocji. Bardzo istotna jest także obecność ilustracji. Muszą być bohaterowie, z którymi czytelnicy mogą się utożsamiać, u których będą szukać cech jakie sami doceniają. Taką książką jest powieść Neila Patricka Harrisa – „Magicy” którą dosłownie „połknęłam” wraz z dwójką swoich pociech w trzy wieczory. Nie mogło być inaczej, gdyż wszyscy byliśmy zafascynowani przebiegiem akcji i ciekawi jej finału. Poza tym ta pozycja zawiera wiele „smaczków” i zaskakujących dodatków. Nie sposób nudzić się podczas jej lektury.

 

 

Uroczy amerykański aktor, pomysłowy pisarz, kapitalny komik, scenarzysta, producent filmowy, reżyser, iluzjonista i wokalista, czyli Neil Patrick Harris znany z roli tytułowego bohatera serialu „Doogie Howser, lekarz medycyny” czy jako Barney Stinson – bohater serialu „Jak poznałem waszą matkę” tym razem oczarował nas swoim warsztatem pisarskim. Powieść „Magicy” z pewnością spodoba się czytelnikom w wieku 8-12 lat, którzy szukają w książkach magii, zagadek i dużej dawki wrażeń.

Rodzice Cartera znikają (dosłownie – przez sztuczki magiczne) i chłopiec trafia pod opiekę niezbyt sympatycznego wujka, który wykorzystuje swoje triki by okradać innych i na dodatek każe kraść Carterowi! Podopieczny szybko ucieka od krewnego i wyrusza w nieznane, wsiadając do przypadkowego pociągu. Po długiej podróży dociera do Mineral Wells, w którym podczas festynu odkrywa plany pewnej grupki złodziei. Ta banda rzezimieszków okrada podstępem uczestników zabaw, a jednocześnie planuje duży „skok” którego łupem ma paść bezcenny klejnot. Cartera cechuje wielka inteligencja, ogromny zdrowy rozsądek i przede wszystkim honorowy kodeks postępowania, dlatego nie zamierza zostawić tej sprawy i pragnie sprawiedliwości. Ogromny traf, lub może magia sprawiają, że na swojej drodze trafia na trójkę utalentowanych dzieci, które choć tak różne od siebie, potrafią zjednoczyć siły i odmienne charaktery by wspólnie dokonać czegoś wielkiego. Do „paczki” dołączą także przebojowi komicy, dlatego możecie być pewni że zadziwienie będzie mieszało się z humorem.

Książkę wypełniają także gotowe, proste instrukcje na przeprowadzenie magicznych sztuczek w zakątku własnego domu oraz ukryty kod, który posłuży do odszyfrowania wiadomości zawartej w historii Cartera! Dzięki takim zabiegom dzieci mogą doświadczyć tak ważnego aspektu jakim jest aktywne czytanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

Czy magia naprawdę istnieje? Dzięki tej pozycji macie szansę przekonać się jak życie bardzo potrafi zaskakiwać. Ta lektura udowadnia również jak istotna jest przyjaźń, wytrwałość w dążeniu do celu, wspólne relacje i życzliwość drugiej osoby. Książkę wypełniają także ilustracje, które bardzo pobudzają wyobraźnię młodych czytelników. To, co ogromnie ucieszyło moje dzieci to fakt, iż … ciąg dalszy nastąpi! To wspaniała wiadomość! Na kolejny tom czekamy z wypiekami na twarzy. Polecamy.

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

One thought on “Magicy – Wydawnictwo Znak Emotikon

Dodaj komentarz