„Listy od Feliksa” – Mały zając podróżuje po świecie – Wydawnictwo Mamika

O tej książce dowiedziałam się dzięki jednej z czytelniczek mojego bloga. Bardzo się cieszę, że piszecie do mnie wiadomości odnośnie ulubionych i sprawdzonych lektur Waszych dzieci. Postanowiłam szybko nadrobić zaległości i poznać „Listy od Feliksa” czyli podróże po świecie małego zająca. To był strzał w dziesiątkę, gdyż dzieci naprawdę są tą historią oczarowane!

 

 

Jest to przepięknie wydana pozycja, której autorką jest Annette Langen, ilustracje stworzyła Constanza Droop, zaś na język polski przetłumaczyła ją Monika Michałowska. Wydawnictwo Mamika oddaje w ręce najmłodszych cudowną opowieść, w której znajdziemy prawdziwe listy w kopertach ze znaczkami pisane z różnych części świata! Nie bez powodu książka została wyróżniona przez Dzieci Orderem Uśmiechu, nagrodzona przez wydawców Pegazika i uhonorowana statuetką Fundacji ABC XXI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

 

 

Małej Zosi wracającej z wakacji ginie pluszowy zając. Poszukiwania, które podjęła cała rodzina na lotnisku nie odniosły sukcesu i zasmucona dziewczynka ze łzami powróciła do domu. Zaprzyjaźniona była z Feliksem od kołyski i nie mogła wybaczyć sobie tej straty. Nie cieszyło jej nic, aż do dnia gdy wracając ze szkoły zauważyła mamę trzymającą w ręku list zaadresowany do córki. Nadawcą okazał się Feliks! Przekazał dziewczynce informacje, że pomylił na lotnisku samoloty i dlatego się zgubił. List wysłany został z Londynu, a jego treść okazała się bardzo ciekawie napisana, gdyż Feliks posiadał ogromny dar obserwacji i potrafił pisać bardzo zabawnie, a do tego zawarł wiele wartościowych informacji odnośnie miejsca swego pobytu. Dziewczynka była wniebowzięta! Od razu zabrała się z tatą za poszukanie w encyklopedii kolejnych informacji o Londynie, stąd mali czytelnicy poznają Pałac Buckingham, Tower Bridge, Tower of London, brytyjskich gwardzistów, Tamizę, oraz królową Anglii.

Feliks obiecał przysyłać kolejne listy z następnych wojaży, więc wkrótce Zosia znajduje kopertę z Paryża, a w niej nawet zdjęcie ukochanego przyjaciela spod wieży Eiffla, po następnych kilku dniach list pochodzi z Rzymu, kolejny z Kairu i to nawet z tajnym planem piramid! W listopadzie nadszedł list z gorącej Afryki, zaś w grudniu stęskniony pluszak napisał z Nowego Jorku obiecując że wkrótce wróci do domu! W każdym liście dziewczynka znajduje ciekawe wzmianki o danym mieści i typowe dla niego zwyczaje, oraz jego charakterystyczne budowle. Nastaje jednak Mikołajkowy wieczór, podczas którego rozlega się pukanie do drzwi. Nagle przed oczyma Zosi ukazuje się… Feliks dzierżący małą walizkę. Jesteście ciekawi co w niej przywiózł? Koniecznie zajrzyjcie do tej lektury, bo wszystkie prezenty znajdziecie pod koniec książki w prawdziwej walizeczce!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fantastyczna lektura dla dzieci w wieku od ok. 5 lat. Sprawdzi się genialnie dla ciekawych świata przedszkolaków, jak i posiadających już pewną wiedzę dzieci wczesnoszkolnych. Przeczytaliśmy ją jednym tchem! Nietuzinkowym  pomysłem jest aż 6 prawdziwych listów, które trzeba wydobyć z zaadresowanych do Zosi kopert. Dodatkową wartość niosą zawarte fakty z geografii i historii, które przeplatają się z komicznymi wrażeniami z podróżowania. Bardzo serdecznie polecamy i już planujemy zakupić drugą część, czyli „Nowe listy od Feliksa”.

 

 

 

Książkę znajdziecie na stronie

Wydawnictwa Mamika,

klikając poniżej:

 

8 thoughts on “„Listy od Feliksa” – Mały zając podróżuje po świecie – Wydawnictwo Mamika

Dodaj komentarz