„Było sobie życie – SERCE” komiks + płyta DVD część 1

BYŁO SOBIE ŻYCIE – moja ukochana seria bajek z dzieciństwa skończyła właśnie 30 lat! Ten animowany serial wspominam z ogromnym sentymentem i bardzo się cieszę, że mogę teraz do niego powracać w towarzystwie swoich dzieci.

Niedawno pojawiło się prawdziwe cudo z Wydawnictwa Hippocampus – komiks, będący pierwszym z serii czterech książek zatytułowany „Było sobie życie. Serce”  wraz z dołączoną płytą DVD. Komiks jest bardzo starannie wydany, gdyż ma twardą oprawę, duży format, masę kolorowych ilustracji i przede wszystkim niesie wartościowy przekaz. Na 48 stronach znajdziemy opowieść o podróży do wnętrza ludzkiego organizmu na podstawie filmu w reżyserii Alberta Barille.

 

 

Akcja opowieści rozgrywa się na boisku, w momencie bardzo ekscytującego meczu, rozgrywanego przez chłopców.  Jeden z uczestników upada na trawę ze zmęczenia, obawiając się że zaraz „wysiądzie” mu serce. Wtedy właśnie do akcji wkracza Mistrz uspokajając gracza, że to właśnie ten niezwykle ważny organ sprawia iż krew krąży w organizmie i jest swojego rodzaju pompą. Mimo, iż w komiksie dominują oczywiście ilustracje to znajdziemy tu bardzo dużo zwięźle przekazanych informacji, począwszy już od historii krążenia. To niesamowite, że kiedyś nie wierzono naukowcom, iż krew krąży w organizmie i byli oni za to wyśmiewani, a jeden z nich nawet spalony na stosie. Dopiero od trzech stuleci wierzymy w krążenie i wiemy, że serce pompuje średnio pięć litrów krwi na minutę, czyli prawie osiem tysięcy litrów dziennie! Najbardziej zafascynowała moje dzieci wiadomość, iż długość wszystkich naczyń krwionośnych w ludzkim organizmie jest aż tak pokaźna, iż można by nimi dwa i pół razy otoczyć kulę ziemską. To dopiero informacja! W zasadzie to dopiero początek niesamowitych faktów z funkcjonowania ludzkiego ciała. Z bliska przyjrzymy się sercu, czerwonym krwinkom, pniu płucnemu, a nawet zobaczymy co wywołuje i jak przebiega zawał. Mali czytelnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć pracę płytek krwi i białych krwinek, które w razie naszego skaleczenia od razu mają pełne ręce roboty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy! Spotkanie z tak fascynującym organem jak serce będzie świetną lekcją biologii i nauką przez zabawę. Forma komiksu to idealne rozwiązanie nawet dla dzieci nieprzepadających za czytaniem, gdyż ilość tekstu nie jest przytłaczająca, a często zabawne ilustracje sprawiają że trudno się od tej lektury oderwać. Uzupełnieniem książki jest załączona płyta DVD, z odcinkiem mówiącym o krwi, płytkach krwi, sercu i układzie oddechowym.

Świetna seria, którą z całą pewnością warto kolekcjonować.

 

logo

8 thoughts on “„Było sobie życie – SERCE” komiks + płyta DVD część 1

Dodaj komentarz