Leo! Znowu ty? Niecny plan – Wydawnictwo LEMONIADA – patronat bloga

Dziś nasz patronat, z którego bardzo się cieszymy!

Nakładem wydawnictwa Lemoniada ukazał się pierwszy tom nowej serii dla czytelników w wieku około 9-12 lat. Pisarka Aleksandra Tyl, znana dotąd z bestsellerowych powieści obyczajowych dla dorosłych postanowiła przygotować coś dla dzieci i muszę przyznać, że spisała się znakomicie, bo Leo porwał całą naszą rodzinę! Oczywiście w pierwszej kolejności książkę przejęła Michasia i pochłonęła ją w ciągu jednego dnia między lekcjami zdalnymi 😉

Myślę, że to będzie idealna odskocznia dla wszystkich dzieci, które lubią dobry humor, wartką akcję i przygody. Ta książka każdemu poprawi nastrój!

Zapraszam Was do przeczytania wrażeń Michasi, dziś to ona przygotowała dla Was recenzję 🙂

koszyk

„Leo! Znowu ty? Niecny plan” to książka której głównym i tytułowym bohaterem jest Leo – trochę zwyczajny, ale w większości totalnie szalony młody szóstoklasista. Wspólnie z bandą najlepszych przyjaciół – chłopaków ze swojej klasy zaczynają urozmaicać sobie naukę i starają się, aby ta była jak najciekawsza i najłatwiejsza, lecz dzięki nauczycielom nie jest to wcale takie proste. Zawody w strącaniu szczotkami hula hop z balkonu sąsiada, zlatujące z nieba szczotki, walentynka – którą otrzymał tylko jeden chłopak, podejrzana siostra, która przeszkadza i zawsze nie wiadomo skąd pojawia się wszystko odkrywając, a do tego dziewczyny, które nagle zaczęły dostawać dobre oceny to tylko garstka szalonych przygód i perypetii! Akcja nie zatrzymuje się, co chwilę dzieje się coś ciekawszego, bardziej tajemniczego i ogromnie wciągającego.

W końcu, jak każdy, dzieci mają dość szkoły i dalszej nauki. Jak zawsze pod koniec roku jest coraz więcej testów i sprawdzianów. Chłopcy wspólnie z dziewczynami postanawiają odnaleźć sposób na dobre oceny bez nauki! Tak, żeby zamiast wciąż siedzieć nad lekcjami można było spędzać czas na grach komputerowych, czytaniu komiksów i oglądaniu filmów. Jednak trzeba pamiętać, że nauczyciele też potrafią być czujni!

Historia opowiada o przygodach, które naprawdę mogłyby się przydarzyć, jest realistyczna, przez co ciekawa. Książka wypełniona jest czarno – białymi zabawnymi ilustracjami. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ma dużo tekstu i stron, jednak jak zaczynasz ją czytać nie tylko nie możesz przestać, ale i pochłaniasz ją w bardzo szybkim tempie! Jest naprawę śmieszna, zawiera też dużo sposobów na urozmaicenie sobie szkolnej nauki. W rzeczywistości dzięki tej książce tak naprawdę można sobie umilić naukę i wolny czas. Jest naprawdę świetna – polecam dla wszystkich fanów szkolnych przygód, dla osób lubiących naukę, ale i dla tych którzy za nią nie przepadają.

Michalina, lat 12

Leo! Znowu Ty? Niecny plan”

Tekst: Aleksandra Tyl

Ilustracje: Marta Grabowska

Oprawa: miękka

Ilość stron: 312

Dla dzieci: 9-12 lat

Wydawnictwo Lemoniada

Wydawnictwo Lemoniada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.