„Legendy arturiańskie” Wspaniała klasyka dla dzieci – Wydawnictwo TANDEM

Dziś prezentujemy Wam naszą cudną kolekcję legend arturiańskich. Wiem, że bardzo lubicie zaglądać do nas po ciekawe książkowe serie, które wciągają od pierwszej, po ostatnią stronę i które można czytać rodzinnie, dlatego z wielką przyjemnością polecamy cykl klasycznych legend arturiańskich w uproszczonych i przystępnych adaptacjach dla dzieci.

Kolekcja legend arturiańskich od wydawnictwa Tandem to zbiór dziesięciu tomów świetnych opowieści związanych z legendarnym królem Arturem, rycerzami Okrągłego Stołu, Świętym Graalem, Tristanem i Izoldą, czy upadkiem Camelotu.

W książkach odnajdziemy ślady wydarzeń historycznych i wpływy licznych kultur, szczególnie mitologii celtyckiej, wierzeń chrześcijańskich, a nawet średniowiecznej kultury dworskiej. Czy wiedzieliście, że najstarsze literackie zapisy legend arturiańskich pochodzą z VII wieku?

Niesamowite jest to, że wciąż pozostają one istotnym elementem kultury. Do postaci i motywów legend arturiańskich sięga obecnie kultura popularna, na skutek czego powstają gry planszowe i komputerowe. Być może Wasze dzieci doskonale znają bohaterów osadzonych w uniwersum fantasy inspirowanym legendami arturiańskimi? Teraz mogą poznać bliżej swoje ulubione postacie i wydarzenia, sięgając po książki!

Seria będzie idealną propozycją nie tylko dla chłopców. Duża, przejrzysta czcionka sprzyja samodzielnej lekturze nawet początkującym czytelnikom, a liczne klimatyczne ilustracje rozbudzają wyobraźnię do czerwoności. Dużym atutem jest to, że wszystkie książki znajdziecie w wersji audio, a na stronie wydawnictwa Tandem możecie wysłuchać fragmentów, do czego serdecznie zapraszam!

koszyk

TU KUPISZ CAŁĄ SERIĘ LUB POJEDYNCZE TOMY 🙂

To jak? Macie ochotę poznać historię poszukiwania Świętego Graala? A może Wasze serce porwie historia miłosna Tristana i Izoldy? Książki czyta się jednym tchem i gwarantuję, że po jednym tomie będziecie mieli ochotę na więcej i więcej. Magiczne historie wypełnione rycerzami, intrygami, eliksirami, zakazaną miłością, waśniami, czasem mrokiem, czy ponadprzeciętnymi zdolnościami będą wartościową i atrakcyjną lekturą nie tylko dla najmłodszych.

Jeśli macie ochotę odkryć dworskie życie króla Artura z żona Ginewrą u boku, w otoczeniu najdzielniejszych rycerzy z Lancelotem na czele to serdecznie zapraszam Was do lektury tej serii. Książki wydane są w twardych oprawach, a poniżej przedstawiam kolejność, w jakiej zostały wydane:

TOM 1 „Niezwykły chłopiec”

TOM 2 „Mroczna czarodziejka”

TOM 3 „Miecz w kamieniu”

TOM 4 „Dwunastu zbuntowanych królów”

TOM 5 „Gawain i zielony rycerz”

TOM 6 „Tristan i Izolda”

TOM 7 „Lancelot”

TOM 8 „W poszukiwaniu Świętego Graala”

TOM 9 „Śmierć Merlina”

TOM 10 „Upadek Camelotu”

Serdecznie polecamy! Coraz częściej słyszymy, że dzieci spędzają czas przed ekranami komputerów, czy telefonów, a ja sądzę, że dla takich książek oderwą się od wirtualnego świata i spędzą emocjonujący czas z legendami arturiańskimi.

GAME OVER – CZAS NA KSIĄŻKĘ 🙂

„Legendy arturiańskie” 10 tomów

Tekst: Tracey Mayhew

Przekład: Karolina Podlipna

Ilustracje: Mike Phillips

Oprawa: twarda

Ilość stron: każdy tom – 96 stron

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo: Tandem

Dodaj komentarz