Lama Lenka i zabawa z przyjaciółmi – Wydawnictwo TULI MAMA TULI TATA – patronat bloga

Bardzo się cieszę że po raz czwarty mogę podzielić się z Wami ważną, wartościową i bardzo potrzebną książką z serii o Lamie Lence. Z ogromną przyjemnością objęłam tę pozycję patronatem, bo wiem jak istotnego tematu dotyczy. Opowieść ułatwi dzieciom zrozumienie własnych emocji. Historia przygotowana przez rodziców psychologów dotyczy radzenia sobie w konfliktowych sytuacjach.

 

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Tuli Mama Tuli Tata. Serię napisała Patrycja Filak – autorka bloga MAMAdajeRade.pl. Patrycja jest psychologiem i pasjonuje się psychologią dziecka oraz psychologią rozwojową. Stąd też książki powstały z potrzeby serca, matczynego doświadczenia i miłości do dzieci. Ciepłe i pełne uroku ilustracje wykonała Magdalena Bury. Konsultację merytoryczną zapewnił Amadeusz Ley.

Jak w każdym tytule, również i w tym autorka zwraca się w pierwszej kolejności do rodziców. Podpowiada że warto tworzyć z dzieckiem plan, np. spaceru, wycieczki, czy zakupów. Dzięki takiemu prostemu „trikowi” malec będzie wiedział co go czeka i z pewnością bardziej się zaangażuje. Dodatkowo dzięki temu minimalizujemy jego lęk i niepewność. Warto także dawać dziecku wybór i moc sprawczą oraz uświadamiać je żeby mówiło o swoich pragnieniach. To bardzo ważne aspekty, które pomogą dorosłym zrozumieć to, co rozgrywa się w głowie ich dziecka.

Warto powracać często do tych słów i wcielać je w życie, by całej rodzinie żyło się lepiej.

 

 

Tym razem Lama Lenka wybiera się na spacer. Szykuje aż trzy torebki i rusza do swych przyjaciół. Spotyka się z grupką zwierząt, które nie podzielają planów tytułowej bohaterki. Lama Lenka chce zrywać kwiaty, Byczek Franek zjeżdżać na największej zjeżdżalni, a Piesek Janek ma jeszcze inne plany… Co wyniknie z ich wspólnego spaceru? Koniecznie warto sięgnąć po tę opowieść i przekonać się jak z radością, smutkiem, złością i zdziwieniem poradzili sobie przyjaciele. Czy można miło spędzić czas gdy każde pragnie czegoś innego? Warto sięgnąć po tę historię, bo takie sytuacje zdarzają się każdego dnia w naszych rodzinach. Czasem trudno przekonać malca lub zbuntowanego przedszkolaka do czegoś nowego, innego. Dzięki tym uroczym, zwierzęcym bohaterom, z którymi najmłodsi mogą się utożsamiać poczują się pewniej i przekonają się że w życiu warto otwierać się na potrzeby innych i mieć plan działania.

 

 

 

 

koszyk

Seria skierowana jest do dzieci od około trzeciego roku życia. Dzięki prostym historiom które na co dzień doświadczamy, dzieci uczą się że z każdej sytuacji jest wyjście i zawsze można znaleźć kompromis, wystarczą dobre chęci i szacunek do drugiej osoby. To bardzo wartościowa, pomocna książka, do której warto powracać. Napisana jest z szacunkiem do dzieci, z wrażliwością, bez zbędnego dydaktyzmu. Nam pomogła podczas wakacyjnych podróży, szczególnie gdy każde z dzieci miało inne plany na spędzanie dni. Dzięki niej potrafiliśmy planować i mówić o tym co czeka nasze pociechy, dzięki czemu każde było zadowolone i spokojniejsze. Obowiązkowa lektura dla każdego małego czytelnika. Warto sięgnąć także po inne tytuły z serii. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

Do innych tytułów z serii możecie zajrzeć tutaj:

„Urodziny Lamy Lenki”

„Lama Lenka wychodzi z domu”

„Lama Lenka przy stole”

 

 

Dodaj komentarz