Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

Przyroda w komiksie – to dla nas duet idealny! Wydawnictwo Dwie Siostry po raz kolejny wywołano u nas wypieki na twarzach. Tym razem wybraliśmy się w cudowną wycieczkę po ośmiu parkach narodowych w różnych częściach świata. Kolejna wspaniała książka Aleksandry i Daniela Mizielińskich po prostu nas pochłonęła.

Ogromny format, piękne ilustracje, przygoda, humor i duża dawka ciekawostek – to książka dla całej rodziny.

 

koszyk

Którędy do Yellowstone?

Dzika podróż po parkach narodowych

tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

oprawa: twarda

ilość stron: 128

wydawnictwo: Dwie Siostry

dla dzieci: 7+

 

Olbrzymi żubr i mała wiewiórka z Puszczy Białowieskiej wyruszają na przygodę życia! Tajemniczy list z Ameryki zainspirował ich do podróży śladami dzikiej przyrody. Ach, co to za podróż! Bohaterowie nie mają ani chwili nudy, odkrywają rzadkie zwierzęta, rośliny i wyjątkowe zjawiska. Przyroda skrywa dużo tajemnic, niepowtarzalnych zjawisk i pięknych krajobrazów.

Czeka na Was duża dawka bardzo przystępnie ukazanej wiedzy, dowiecie się np. co wspólnego mają żubry z bizonami, który kraj ma najwięcej parków narodowych, zobaczycie najstarsze na świecie drzewa i wymarłe już tury oraz tarpany. Poznacie tajniki zwierząt na to jak żyć bez wody i w pustynnym upale, zobaczycie zorzę polarną, dowiecie się jaki gatunek zwierząt jest najbardziej długowieczny! To wszystko jednak to tylko kropla w morzu ciekawostek. Znajdziecie tu aż 128 stron wartościowej treści, która zainteresuje nawet starsze przedszkolaki.

Wspaniała książka! Powinna znaleźć się w każdym domu. Jest przykładem na to jak bardzo fascynująca może być nauka o przyrodzie. Polecamy całą rodziną.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych – Wydawnictwo DWIE SIOSTRY

 • 23/04/2020 at 06:58
  Permalink

  Ale piękna książka, czekałam na tę recenzję. Strasznie podobna do „O rety przyroda”, czy Tomasz Samojlik też brał udział w tym projekcie? Te grafiki strasznie mi przypominają jego styl.

  Na pewno kupię dzieciom, takie piękne picturebooki warto mieć w domowej biblioteczce.

  Ależ perełki pokazujecie 🙂
  pozdrawiamy ciepło

  • 23/04/2020 at 20:35
   Permalink

   A wiesz że mnie też troszkę skojarzyło się z książkami Tomasza Samojlika 🙂 Ale tutaj pan Tomasz nie maczał rąk 🙂 To dzieło Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Książka jest fascynująca i pełna ciekawostek. Posłuży na lata, na pokolenia. Bardzo polecamy!

Dodaj komentarz