„Kto to puka? Nauka” – Wydawnictwo AWM – patronat bloga

Kilka miesięcy temu pokazałam Wam na blogu bardzo ciekawą książkę – „Kto to puka? Sztuka”, do której możecie zajrzeć tutaj –> KLIK, a dziś pora na kolejny tom z serii! Tym razem zabieram Was w świat nauki. Odkryjecie aż dwadzieścia postaci ze świata kultury i nauki. Poznacie ich ciekawostki z życia i niezwykłe dokonania.

Autorką książki „Kto tu puka? Nauka” jest Katarzyna Vanevska, zaś ilustracje przygotowała Elżbieta Moyski. Seria ta ukazuje się nakładem wydawnictwa AWM i skierowana jest do dzieci w wieku około 6-11 lat.

koszyk

Historie napisane są bardzo przystępnie. Każda rozkładówka to jedna postać, której losy poznajemy dzięki wierszowanej, rymowanej formie. Poczynając od Arystotelesa, Archimedesa, Leonarda da Vinci, przez Kopernika, Galileusza, czy Karola Darwina, aż po Stephena Hawkinga i Billa Gates’a poznajemy wyjątkowe osobistości, ludzi pełnych pasji i wielkiego serca. Ilustracje nawiązują do zainteresowań każdego uczonego, a treść wypełniona jest faktami.

Przeczytaliśmy ją jednym tchem i choć nazwiska dobrze są nam znane, to dowiedzieliśmy się wielu nowych, niesamowitych faktów, jak np. tego, że Leonardo da Vinci był wegetarianinem, że Mikołaj Kopernik był nie tylko wielkim uczonym – lekarzem i prawnikiem, ale kształcił się także na księdza i zdobył tytuł kanonika, że Maria Skłodowska – Curie była jedną z pierwszych kobiet, która zdała egzamin na prawo jazdy. Każda opowieść jeszcze bardziej przybliżyła nam losy tych światowej sławy osób.

Bardzo wartościowa, ciekawa i pięknie wydana pozycja. Jak zerkniecie na okładkę pod światło to zobaczycie magię! Polecam tę lekturę każdemu, kto chce zagłębić się w świat odkryć, wynalazków i ciekawostek. Jest niezwykle inspirująca, być może to właśnie dzięki niej Wasze dziecko zafascynuje się którąś z postaci i będzie chciało zmienić świat na lepszy?

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Dodaj komentarz