„Moje pierwsze memo. Kolory” – Wydawnictwo ADAMADA – patronat bloga

Z wielką radością przedstawiam Wam dziś kolejną wspaniałą kartonową książkę dla maluszków od wydawnictwa Adamada. Kilka miesięcy temu na blogu gościła lektura „Moje pierwsze memo. Zwierzęta”, której nakład rozszedł się błyskawicznie i właśnie pojawił się dodruk, a dziś czas na pozycję o kolorach.

„Moje pierwsze memo. Kolory” z przyjemnością objęłam patronatem!

Książka spodoba się dzieciom w wieku 1-4 lat.

koszyk

Nauka przez zabawę daje najlepsze efekty, a w tej książce pomysłów na nią znajdziecie naprawdę wiele. Można bawić się w memo, w chowanie, odszukiwanie i zgadywanie. Plansze z przesuwanymi okienkami są ogromną atrakcją dla małych dzieci, a dzięki ilustracjom z nazwami przedmiotów można oswajać pierwsze składanie liter i czytanie z nieco starszymi dziećmi.

Choć przesłaniem książki jest nauka kolorów to ja widzę tu dużo więcej do odkrywania. Dzieci oswoją się ze środkami transportów, z warzywami i owocami, przeniosą się w rycerskie czasy i zobaczą ile pomysłów na aktywnie spędzony czas można znaleźć na placu zabaw. Jedna z rozkładówek zabierze Was na urodzinową zabawę!

To wspaniała, pomysłowa i bardzo kolorowa książka. Jest solidnie wykonana, ma bezpiecznie, zaokrąglone rogi i dużo alternatyw na aktywne, urozmaicone czytanie. Przesuwanie elementów dla małych rączek jest dodatkową gimnastyką i nauką cierpliwości oraz spostrzegawczości. Bardzo polecam!

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

Dodaj komentarz