Kosmos. My i tajemnica nieskończoności – Wydawnictwo FORMAT

Kosmos to temat rzeka w naszym domu. Dzieci od lat interesują się zagadnieniami Wielkiego Wybuchu, czarnych dziur, planet i gwiazd. Mamy w swojej biblioteczce kilka ciekawych książek na ten temat, a ostatnio przeczytałam z dziećmi tę i muszę przyznać, że po raz pierwszy spotkałam się z tak ciekawym podejściem do kosmosu!

koszyk

„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności” to solidna porcja wiedzy i ciekawostek znakomitego duetu Jana Paula Schuttena i Floor Rieder.

Znajdziecie tu wszystko, począwszy od podróży w czasie, przez przejażdżkę po kosmosie i genialne teorie Alberta Einsteina, aż po absurdalne eksperymenty, dziwaczne odkrycia i sens życia.

Przekonacie się dlaczego w dużym stopniu przypominamy kartki, czemu nastolatki zachowują się jak cząstki, albo czy nasze życie nie jest czasami grą komputerową? Przeniesiecie się do epoki dinozaurów, dowiecie się czym jest czasoprzestrzeń i jak wyglądał kosmos przed narodzinami gwiazd. Ba! Okaże się nawet dlaczego wszechświat przypomina ciasto z jagodami, a nawet przepis na to ciasto znajdziecie we wnętrzu książki.

Książka jest ciekawie i przystępnie napisana, dlatego chłonie się ją jednym tchem! Nie poczuliśmy, że sięgnęliśmy po trudne, zawiłe naukowe zagadnienia, bowiem autor przedstawia wszystko bardzo realnie i ciekawie, niczym fascynującą powieść przygodową. Polecamy tę lekturę nie tylko dzieciom, nawet dorosłym sprawi wiele radości. Jestem nią oczarowana. Dodatkowym walorem jest jakość wydania, piękna okładka w twardej oprawie i doskonałej jakości, grubszy, matowy papier. To książka na lata, na pokolenia. Warto mieć ją w swojej biblioteczce. Z pewnością będziemy do niej wracać – jest tego warta!

„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności”

Tekst: Jan Paul Schutten

Ilustracje: Floor Rieder

Przekład: Iwona Mączka, Małgorzata Diederen-Woźniak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 160

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo FORMAT

2 thoughts on “Kosmos. My i tajemnica nieskończoności – Wydawnictwo FORMAT

Dodaj komentarz