Koci Zaułek TOM 1 – Wydawnictwo WILGA

Mamy w domu cztery koty, wszystkie przygarnięte z ulicy. Dają nam wiele radości, a dzieci kochają je nad życie. Gdy dojrzałam zapowiedź nowej książki pani Beaty Sarnowskiej i to jeszcze o kotach, wiedziałam jedno – musimy ją mieć! Z radością udzieliłam jej również patronatu.

koszyk

Książka skierowana jest do czytelników w wieku około 9 – 12 lat i jest pierwszym tomem z serii. Urocze ilustracje przygotowała Joanna Rusinek.

Julka, Ola, Zuzia i Lena są uczennicami piątej klasy. Każda z nich ma swoje pasje, marzenia i codzienne troski. Wszystkie łączy jedno – wielka miłość do kotów i troska o te porzucone, bezdomne, skrzywdzone. Nastolatki są wolontariuszkami w fundacji Koci Zaułek i promują wspaniałą akcję „Nie kupuj. Adoptuj”.

W powieści znajdziecie wiele perypetii, emocji, szkolnych zawirowań, czasem kłótni, zgrzytów, trudów nauki i pierwszych zauroczeń. W tym tomie autorka skupiła się na Julii, której marzeniem jest własny kot, jednak rodzice nie są przychylni do przygarnięcia futrzanego malca. Pewnego dnia Julka ratuje z opresji małego kotka i nie może przestać o nim myśleć, wierzy całym sercem, że to właśnie on jest jej przeznaczony. Czy uda się przekonać rodziców?

Każdy kolejny tom będzie skupiał się na innej wolontariuszce, dzięki czemu poznamy bliżej wszystkie nastoletnie bohaterki.

Młodzi czytelnicy znajdą tu normalne, zwykłe życie. Historie nie są lukrowane, dlatego każdy czytelnik może odnaleźć tu kawałek siebie. Bohaterki stały się nam bardzo bliskie, niczym przyjaciółki z sąsiedztwa. Humor, lekkość, a do tego ważne tematy adopcji i szacunku wobec zwierząt sprawiają, że tę książkę chłonie się jednym tchem. Przygodowa lektura, idealna na letnie, ciepłe dni! Już nie możemy doczekać się kolejnych tomów.

Polecamy!

„Koci Zaułek” tom 1

Tekst: Beata Sarnowska

Ilustracje: Joanna Rusinek

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz