Klątwa Lucyny, czyli Tarapaty 2 – Wydawnictwo AGORA

Pamiętam jak trzy lata temu mój mąż zabrał dzieci do kina na film „Tarapaty”, a tuż po wyjściu z kina Misia zabrała tatę do księgarni i kupili książkę, która powstała na podstawie owego scenariusza.

Tym razem role się zamieniły, bowiem Misia najpierw przeczytała książkę, a teraz wyczekuje na premierę filmu „Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2”, który od 25 września będzie w kinach.

Zapraszam na recenzję Misi 🙂

koszyk

Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2
Tekst: Marta Karwowska, Katarzyna Rygiel

Ilustracje: Marta Ruszkowska
Wydawnictwo: Agora
Ilość stron: 312
Oprawa: twarda

,,Klątwa Lucyny czyli Tarapaty 2” to zwariowana książka opowiadająca o przyjaźni oraz odwadze. Para głównych bohaterów – młodych detektywów oraz ich niezwykły pies Pulpet wybierają się w podróż pociągiem do poznańskiego Muzeum Narodowego, aby zobaczyć wernisaż obrazu Claude Moneta, który jest wart 7 milionów. Wzruszona ciotka Julki, pracująca w tym muzeum opowiada o tym obrazie. Niestety, całe wydarzenie nie przebiega tak, jak profesor Strzałkowska sobie to zaplanowała i kończy się… wybuchem. Cenny obraz zostaje zniszczony. Po jakimś czasie policja dociera na miejsce, jednak brakuje im tropów. O kradzież zostaje posądzona ciotka Julki, ponieważ to właśnie dzięki jej karcie zostaje wyłączony alarm, chroniący arcydzieła. Kiedy Olek zbiera pozostałe szczątki okazuje się, że obraz nie był prawdziwy, lecz była to sprytnie namalowana podróbka. Julka oraz Olek postanawiają działać, a dołącza do nich nowo poznana dziewczyna w ich wieku, imieniem Fela. Wspólnie rozpoczynają śledztwo na podstawie historii, którą opowiedział im strażnik muzeum. Oprócz wszystkich przeszkód bohaterowie muszą martwić się jeszcze Detektywem Rafalskim – śledczym, który przeszkadza im w poszukiwaniu winnego. Julka, Fela oraz Olek wspólnie przeżywają ogromną przygodę wciąż pakując się w tarapaty, które trudno ominąć! Nie jest nawet pewne, że odnajdą obraz, przecież może być teraz wszędzie!

Książka jest ogromnie wciągająca i naprawdę trudno się od niej oderwać. Momentami występują w niej duże zwroty akcji, a większe przygody oraz kłopoty trudno sobie wyobrazić! Czcionka nie jest zbyt duża, lecz mimo to łatwo się wczytać w opowieść. Wewnątrz znajdują się również barwne ilustracje, które pomagają w wyobrażeniu sobie sytuacji, bohatera czy miejsca. Książka na pewno spodoba się wszystkim detektywom lub fanom zagadek kryminalnych, tajemnic, które naprawdę trudno rozwiązać oraz wszystkim, którzy lubią przygodę oraz często wpadają w tarapaty!

Michalina, lat 12

Wydawnictwo Agora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.