Miejsce na miotle – Wydawnictwo TEKTURKA

Julię Donaldson i Axela Schefflera pokochaliśmy za książki o Gruffalo, dlatego bardzo się cieszę, że wydawnictwo Tekturka wydało kolejną pozycję tego cudownego duetu!

„Miejsce na miotle” to zabawna, rymowana historia, z przygodą, emocjami i relacjami. Spodoba się dzieciom w wieku przedszkolnym i dorosłym również, gdyż to jedna z tych książek, które dają wiele radości podczas lektury także rodzicom. Przekład z języka angielskiego przygotował Michał Rusinek.

koszyk

Pewna czarownica bardzo kochała podróże, dlatego często szybowała na miotle wraz ze swoim kotem. Podczas jednej z wypraw spotkało ją wiele niespodzianek, a to wiatr zwiał jej kapelusz z głowy, później zgubiła kokardę z warkocza, upuściła też swoją magiczną różdżkę… Przy każdym lądowaniu zgubę przynosiło jej kolejne zwierzę, które dosiadało się na miotle! Niestety w pewnej chwili miotła pękła i rozpadła się na dwa kawałki, a czarownica wpadła w szpony groźnego smoka. Na ratunek przyszli jej zwierzęcy przyjaciele, ale odbyło się to w bardzo niezwykły i pomysłowy sposób! To trzeba zobaczyć na własne oczy.

Cudowna opowieść, która udowadnia że razem możemy więcej. To także pokłon w stronę relacji i tego, żeby dawać sobie szanse na nowe znajomości, a nie traktować innych z góry. To w końcu książka o sile przyjaźni, niesienia pomocy i nie pozostawiania obojętnym na los pokrzywdzonych. Jest pięknie zilustrowana i ma w sobie dużo ciepła. To jedna z tych wyjątkowych książek w naszej biblioteczce, do której często wracamy. Polecamy z całego serca!

Wydawnictwo Tekturka

2 thoughts on “Miejsce na miotle – Wydawnictwo TEKTURKA

 • 27/08/2020 at 07:05
  Permalink

  Świetna jest ta ksiazka! A jak ma się pluszowych bohaterów to już w ogóle fantastyczna sprawa! Gdzie można ich upolować?

  Reply
  • 27/08/2020 at 07:43
   Permalink

   To prawda! Historia jest wspaniała i mądra. Kochamy ją! Pluszaki zakupiłam na Allegro, są używane 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.