„Kapitalne łamigłówki” i „Kapitalne zagadki” – KAPITAN NAUKA

Dziś chciałam pokazać Wam bardzo ciekawe łamigłówki i zagadki dla dzieci w wieku 6, 7 i 8 lat. Kapitana Naukę znamy i lubimy już od dawna, ponieważ z wydawnictwa Edgard kupuję większość ich genialnych pomocy naukowych, które wspomagają opanowanie ortografii i matematyki u moich dzieci. Dziś jednak chciałabym napisać kilka słów o KAPITALNEJ serii, gdyż może ona być świetnym prezentem na każdą okazję, np. na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Dzieciom na pewno zaświecą się z radości oczka, bo które z nich nie lubi rozwiązywać zagadek i łamigłówek. Warto ofiarować najmłodszym mądry i ciekawy prezent, który posłuży na długo.

 

Ja wybrałam akurat dwa zestawy, dostosowane do wieku moich starszych dzieci, ale są również dostępne komplety na wiek 4-5 lat i 5-6 lat. Także przedział zadaniowy jest ogromny i jednym słowem jest w czym wybierać 🙂

Kapitalne łamigłówki 6-7 lat  to aż 112 stron liczbowych szarad, układanek i zagadek detektywistycznych.

Znajdziecie tu trzy rodzaje zadań:

  • układanki,
  • sudoku
  • pomylone historyjki

Każdą z nich można rozwiązywać w dowolnej kolejności i co ciekawe można je wypełniać samemu lub z kolegami, rodzicami, czy dziadkami – w formie zawodów, a wtedy okaże się kto główkuje najszybciej.

Układanki polegają na sprawdzaniu, ile obrazków można ułożyć z rozsypanki (jeden, dwa, a może żadnego). W lewym górnym rogu strony znajduje się podpowiedź – obrazek przedstawiający pełną układankę.

Sudoku służy do uzupełniania pustych pól cyframi tak, aby w każdym małym prostokącie, oraz w każdej pionowej i poziomej linii znalazły się cyfry od 1 do 6.

Pomylone historyjki to zadania polegające na pokazaniu prawidłowej kolejności zdarzeń w danej historii. Trzeba tu wykazać troszkę detektywistycznej smykałki i skupienia, gdyż czasem kilka rozwiązań jest poprawnych.

Przy każdym zadaniu znajduje się odpowiedniego koloru kropka, oznaczająca z jakim typem zagadnienia mamy do czynienia i skrócona wersja polecenia, aby szybko można było się zorientować co należy wykonać.

 

 

Kapitalne zagadki 7 – 8 lat  to piękne obrazki dla fanów nietuzinkowych ilustracji, dzięki którym mamy za zadanie ćwiczyć refleks oraz spostrzegawczość. Te 112 stron będzie wspaniałym wyzwaniem dla wszystkich bystrzaków i podobnie jak z łamigłówkami tak i zagadki można rozwiązywać samemu, lub z rodziną czy przyjaciółmi. Zwycięzcą zostanie ten, kto okaże się najbardziej wytrwałym obserwatorem.

Znajdziecie tu trzy rodzaje zadań:

  • puzzle
  • zabawa w bliźniacze rzędy
  • znajdowanie różnic

W puzzlach brak jest jednej części układanki i dlatego spośród czterech małych kwadratów na dole strony należy wybrać ten, który będzie pasował do obrazka.

Zabawa w bliźniacze rzędy polega na znalezieniu dwóch poziomych rzędów, w którym są identyczne obrazki. Należy tu więc wytężyć wzrok i umysł.

Znajdowanie  różnic to ulubiony rodzaj zagadek wśród moich dzieci. W każdym z tych zadań należy odszukać siedem różnic pomiędzy obrazkami, które są swoimi lustrzanymi odbiciami.

Tu również na każdej stronie znajduje się kółko w kolorze odpowiadającemu danej zagadce, oraz krótka wersja instrukcji, tak aby szybko można się było zorientować  co trzeba wykonać. Choć znając dzieci i ich bystrość to wystarczy szybki rzut okiem na zagadkę i już będą wiedzieli co trzeba zrobić.

 

 

Polecam serdecznie całą KAPITALNĄ serię. To wygodne, podręczne książeczki gotowe do użycia w każdej chwili. Można je rozwiązywać w domu, w samochodzie podczas świątecznych wyjazdów, w kolejce do lekarza, czy na długiej przerwie w szkole 🙂 Wykonane są na solidnym, grubszym papierze. Piękne kolorowe ilustracje uatrakcyjniają rozwiązywanie ćwiczeń, a szare komórki będą pracowały na najwyższych obrotach. Cena ich również jest bardzo atrakcyjna, więc z powodzeniem mogą być świetnym prezentem, lub dodatkiem do prezentu świątecznego, np. do książki 🙂  Moje dzieci z pewnością będą zachwycone.

 

 

 

 

Dodaj komentarz