Jednorożec Małgosi – Wydawnictwo LEVYZ

Dziś mam dla Was prawdziwą perłę w literaturze dziecięcej!

Urzekającą książkę „Jednorożec Małgosi” z wielką przyjemnością objęłam patronatem, ponieważ w tej subtelnej lekturze jest tak dużo wartości, delikatności i piękna, że nie mogę przestać się nad nią zachwycać. Jest magiczna pod wieloma względami!

koszyk

Życie Małgosi bardzo się zmieniło, gdy pewnego dnia przeprowadziła się z rodzicami do chaty w górach. Nowy dom był taki obcy… Podczas jednego ze spacerów po okolicy dziewczynka dojrzała na niebie odlatujące stado jednorożców, a w drodze powrotnej do domu ujrzała zaplątanego w chwastach… malusiego jednorożca.

Okazało się, że babcia dziewczynki dobrze zna te wyjątkowe stworzenia. Gdy była małą dziewczynką widziała jak pod koniec lata odlatują one na Wyspę Jednorożców. Małgosia z czułością zaopiekowała się maleństwem. Wraz z babcią wybrała się do sklepu po bukiety kwiatów, bo właśnie nimi żywią się jednorożce, z tatą zaś przynosiła nocą wiadra wody muśnięte światłem księżyca, bo taka służyła im do picia. Przyjaźń z maleństwem kwitła, a wspólny czas budował piękne relacje. Tak mijała kolejna pora roku i kolejna, aż nastała wiosna. To czas powrotu jednorożców i tak też się stało. Stado przyleciało, a wraz z nim mama maleństwa i Małgosia musiała przygotować się na rozstanie z przyjacielem…

Książka kipi od ciepła, bliskości, uważności i od tego, co w życiu najważniejsze – doceniania drobnych rzeczy, które każdy z nas ma wokół siebie. Znajdziecie tu piękną przyjaźń, która nigdy nie zgaśnie, bo jeśli ktoś jest nam bliski to zawsze będzie w naszym sercu. To także ważna lekcja godzenia się losem, przyjmowania tego, co daje nam życie. To również opowieść o marzeniach, o wyobraźni, o pięknym świecie. Myślę, że będzie również bardzo pomocną lekturą dla dzieci, które czeka przeprowadzka, nowy etap w życiu, nowe przyjaźnie.

Historia jest fascynująca, ale ogromnym walorem tej opowieści są ilustracje! Bliskość z naturą, kolory, ciepło – można poczuć się jak w bajce przeglądając ją strona po stronie. Dla mnie to mistrzostwo!

„Jednorożec Małgosi” przeniesie Was do pięknego literackiego świata oraz udowodni, że zmiany w życiu są niczym pory roku – nie da się ich uniknąć i są czymś naturalnym, na co trzeba być gotowym.

Raz jeszcze powtórzę – to prawdziwa perła w literaturze dziecięcej, pod każdym względem. Tej książki nie może zabraknąć w żadnej dziecięcej biblioteczce. Z całego serca Wam ją polecam.

„Jednorożec Małgosi”

Tekst i ilustracje: Briony May Smith

Przekład: Anna Kmiecik

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo: LEVYZ

logo-v2-400x

Dodaj komentarz