„Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka” – Wydawnictwo PODSKOKI

Dziś mam dla Was książkę, której bardzo mi brakowało, gdy moje dzieci były malutkie. Wizyty u lekarzy, pobrania krwi, czy inhalacje często były prawdziwymi wyzwaniami, dlatego bardzo, bardzo się cieszę, że powstała książka, która w tak przyjazny, ciepły, prosty i szczegółowy sposób pokazuje te wszystkie zagadnienia.

Malusie, rodzinne wydawnictwo Podskoki zrobiło coś wielkiego! Przygotowało książkę, jakiej nie znajdziecie nigdzie indziej. Z własnego, rodzicielskiego doświadczenia oraz z pasji zrodziła się wartościowa lektura, zatytułowana „Jak leczyć pluszaki? Porady doktora Lenka”, której z przyjemnością udzieliłam patronatu.

Autorką książki jest mama dwójki dzieci i farmaceutka, Marta Słocińska, ilustracje przygotowała Anna Bąbelek, zaś nad redakcją merytoryczną czuwała dr n. med. Magdalena Kryger.

koszyk

Książka skierowana jest już do najmłodszych dzieci. Myślę, że z powodzeniem skorzystają z niej już trzylatki, ale i dużo starsze pociechy znajdą tu dużo ważnych treści. Na początku poznajemy doktora Lenka, który leczy pluszaki oraz oswajamy się z przychodnią zdrowia, gabinetem lekarza i wszelkimi potrzebnymi do badań urządzeniami, jak np. aparatem usg, czy otoskopem. Później poznajemy pacjentów, których doktor zaprasza do gabinetu. Małpkę boli brzuch, miś bardzo kaszle, lalka Matylda ma biegunkę, a słonik jest bardzo zakatarzony. Flaminga dopadła wysoka gorączka, Hipcia jest osłabiona z powodu anemii, a owieczka zdarła sobie kolano. Każdego z nich doktor dokładnie zbada, zleci konieczne badania jeśli to potrzebne i postawi diagnozę, a także zastosuje właściwe leczenie.

Książka jest wspaniałą pomocą w oswajaniu dzieci z gabinetem lekarskim, chorowaniem i zabiegami. W prosty, autentyczny i ciekawy sposób pokazuje czym jest badanie usg, jak wygląda pobranie krwi, dlaczego warto stosować inhalacje, czym różnią się bakterie od wirusów, czy w jakim celu stosuje się antybiotyki. Czytając ją dzieci oswoją na pozór trudne i często straszne dla nich tematy. Jeśli poznają z książki czym jest badanie moczu i zobaczą jak goi się rana, to każde takie wydarzenie będzie już dużo łatwiej przyjąć w rzeczywistości. Warto od małego przyzwyczajać dzieci do tego, że wizyta u lekarza jest czymś naturalnym, że czasami trzeba się zbadać i pobrać krew. Dzięki tej lekturze wszystkie te tematy staną się prostsze i bardziej przyjazne, bo nie zaskoczą dziecka podczas prawdziwej wizyty w przychodni lekarskiej.

Pod koniec książki znajdziecie także bardzo ważny rozdział o lekarstwach i o tym jak się z nimi bezpiecznie obchodzić. Jest tu wiele ważnych wskazówek, o których czasami zapominają nawet dorośli.

W przedsprzedaży – TYLKO DO 27 LUTEGO do każdego zamówienia wydawnictwo dołącza w prezencie zestaw uroczych naklejek z bohaterami książki! Warto skorzystać, ponieważ cena książki jest promocyjna!

Bardzo polecam Wam lekturę tej książki. Jeśli jesteście rodzicami małego dziecka to koniecznie po nią sięgnijcie. Będzie cudownym wsparciem dla Waszej rodziny i przede wszystkim ciekawą lekturą dla dziecka, które oswoi tak wiele trudnych dla niego zagadnień. Mądra, wartościowa, ciekawa i bardzo przytulna! Obowiązkowa lektura w biblioteczce młodego czytelnika.

Dodaj komentarz