„Jak dogadać się z rodzeństwem” – Wydawnictwo TO TAMTO

Moja nastoletnia córka Misia „pochłonęła” ostatnio bardzo ciekawą książkę o relacjach w rodzeństwie. Jako starsza siostra dobrze zna realia codziennego życia, wyzwania, negocjacje i emocje, z którymi przychodzi jej się mierzyć. Myślę, że ta lektura wniesie wiele do każdej rodziny!

Zapraszam na recenzję Misi 🙂

koszyk

Jak dogadać się z rodzeństwem?

To pytanie od dawna spędza dzieciom i ich opiekunom sen z powiek. Niewiele jest rzeczy, które potrafią wyczerpać stroskanych rodziców bardziej niż kłótnie pomiędzy ich potomstwem! Jakim językiem należy porozumiewać się z dziećmi, aby odnaleźć rozwiązanie, zawrzeć kompromis lub kontrakt wśród wciąż narastającej liczby konfliktów?

Relacje z własnym rodzeństwem potrafią być skomplikowane, męczące, irytujące i drażniące. Mogą być jednak także fajne, interesujące, zabawne lub motywujące. Ale w jaki sposób dotrzeć do tych pozytywów wśród tylu negatywnych aspektów? Jak pozbyć się tych wszystkich złych rzeczy?

Na ratunek przychodzi nam Dr Dawn Huebner wraz ze swoją najnowszą książką „Jak dogadać się z rodzeństwem”. Zapewne niektórzy z was sceptycznie podejdą do tematu i machną ręką z myślą „to nie działa”. Nic bardziej mylnego! Dr Dawn, psycholożka kliniczna, specjalizująca się w terapii wsparcia dla dzieci z problemami lękowymi zaprezentuje nam aż sto dwadzieścia osiem stron, a w tym jedenaście rozdziałów, pozwalających odkryć przed nami sekret czystej i harmonijnej relacji pomiędzy rodzeństwem. Autorka zdradzi tajemnicę innego spojrzenia na problem, zaprezentuje czytelnikom niezawodny sposób radzenia sobie z emocjami, poruszy temat sprawiedliwego traktowania oraz sprezentuje regulamin, lub bardziej zbiór wskazówek, które pozwolą Ci wygnać z domu wzajemne docinki, złośliwości, kłótnie, irytujące odgłosy lub niesprawiedliwości. Książka pomoże dzieciom nie tylko nauczyć się samodzielnego rozwiązywania problemów, lecz także spojrzeć „przez różowe okulary” na aspekty posiadania rodzeństwa.

Jak pisze sama autorka książki – relacje pomiędzy dziećmi potrafią być trudne. Jednakże istnieje wiele trików, które mogą załagodzić napięcie pomiędzy dziećmi. I ona sama je przed Wami odkryje! Doskonale rozumie dziecięce troski, bezbłędnie odczytuje ich emocje oraz nastroje i idealnie stawia się w ich miejscu. Ma prawdziwy dar rozwiązywania problemów, gdyż prócz diagnozy wspomoże nas radami,  przydatnymi do znalezienia rozwiązania. Z każdym tematem trafia prosto w punkt! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

Pisarka na swoim koncie posiada także książki poruszające temat zmartwień i radzenia sobie ze złymi wiadomościami. Koniecznie sięgnijcie i po nie, czytajcie i wspólnie, rodzinnie, oddajcie się dyskusjom!

Cenne rady i uwagi równoważone są przez momenty humorystyczne, dzięki którym książkę czyta się lekko i szybko. Dzięki tym cechom oraz dużej, przejrzystej czcionce oraz braku skomplikowanego słownictwa książka spodoba się już najmłodszym czytelnikom (od około 9 lat). Pozycja ta zdecydowanie nie ma ograniczeń wiekowych – nawet dorosłym wniesie świeże spojrzenie i podsunie parę rad wychowawczych. Pomogłaby zwyczajnie zrozumieć dzieci, a co za tym idzie – lepiej odbierać ich różnorodne nastroje. 

Wspaniałym dopełnieniem książki są także śmieszne, stylizowane ilustracje autorstwa Kary McHale. Poręczny format książki ułatwi jej lekturę także w czasie wakacyjnych wyjazdów, kiedy napięcie wśród rodzeństwa może szczególnie osiągnąć wysoki pułap.  

Wspaniała, bardzo wartościowa książka! Polecam z całego serca.

Michalina, lat 15

„Jak dogadać się z rodzeństwem”

Tekst: Dr Dawn Huebner

Przekład: Paulina Broma

Oprawa: twarda

Ilustracje: Kara Mc Hale

Ilość stron: 130

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo To Tamto

Dodaj komentarz