„Intymne życie zwierząt” – Wydawnictwo PRÓSZYŃSKI i S-KA

O seksualności zwierząt nie znajdziemy wielu publikacji na rynku książki dziecięcej. „Intymne życie zwierząt” to pozycja która zaintrygowała mnie już w momencie gdy ujrzałam ją w zapowiedziach. Byłam ciekawa w jaki sposób autorka opowiada o zwierzęcych zbliżeniach. Katharina von der Gathen od lat pracuje z młodzieżą i zajmuje się edukacją seksualną. Tym razem postanowiła przygotować rzetelne kompendium o tym jak wygląda seks u zwierząt. Książkę bardzo obszernie zilustrowała Anke Kuhl. Wydawnictwo Prószyński i S-ka zawarło na okładce informację iż to pozycja dla wszystkich czytelników od 8 roku życia, ja jednak bym z tą granicą wiekową polemizowała, gdyż według mnie optymalny czas na tę lekturę to od około 12 lat.

 

 

Książka jest bardzo ciekawie wydana. Twarda oprawa, rozkładane strony, mnóstwo ilustracji i ponad 140 stron niesamowitych, często zabawnych i dziwnych faktów. Spis treści jest szczegółowy i podzielony został na 23 działy, dzięki czemu bardzo prosto będzie odnaleźć frapujące nas zagadnienie. Informacje są zwięźle ukazane i przekazane bez zbędnego owijania w bawełnę. Znajdziemy odpowiedzi na takie pytania jak np. „Czy zwierzęta uprawiają seks?”, „Czy zwierzęta mogą być gejami?”

Miłość w świecie zwierząt jest bardzo zaskakująca i każdy gatunek rządzi się swoimi prawami. Pielęgnicowate które są rybami stosują niesamowite sztuczki i triki aby doszło do zapłodnienia, biedronki budzące się ze snu zimowego uprawiają seks non stop, zaś samce pszczół doznają przyjemności tylko raz  w życiu. Zające szaraki muszą przejść nie lada zawody i wyścigi żeby dotrzeć do wybranki serca, a muszki owocówki? Te spryciule robią to dosłownie wszędzie: na spleśniałych owocach, na chałce z rodzynkami czy w niedomytych szklankach po soku.

W książce poznamy sztuki uwodzenia wśród zwierzęcych osobników, zobaczymy jak uprawiają seks przeróżne gatunki, a nawet znajdziemy szczegółowy przegląd penisów, sromów i wagin. Czytelnicy dowiedzą się jak to jest z wiernością i z dbaniem o swoje partnerki, jakie zwierzęta uprawiają seks sporadycznie lub prawie wcale a jakie lubię maratony i zbliżenia grupowe.

Bardzo ciekawym zabiegiem jest rozkładówka z oryginalnymi wielkościami jaj różnych gatunków zwierząt. Możemy porównać najmniejsze ptasie jajo kolibra z olbrzymim jajem strusia oraz zobaczyć wiele innych okazów. Katharina von der Gathen poświęciła także sporo uwagi na zwierzęce dzieci i życie rodzinne, gdyż wiele osobników prowadzi stadny tryb życia.

Koniecznie warto wspomnieć również o Anke Kuhl – jednej z najpopularniejszych niemieckich ilustratorek, która na swym koncie zebrała ponad 70 książek dla dzieci. Jest także laureatką licznych nagród. Jej ilustracje są niezwykle trafne, autentyczne i często zabawne. Myślę że idealnie trafią w gusta nie tylko młodzieży, ale i nas – dojrzałych dorosłych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Polecamy! Książka niezwykle wartościowa, potrzebna i wyczerpująca w całości temat miłosnych zbliżeń w świecie zwierząt. Przeczytałam ją z zapartym tchem i jestem pod wrażeniem wiedzy jaką autorka posiadła. Jeżeli jesteście ciekawi w jaki sposób wygląda uwodzenie, wabienie i staranie się o miłość swego życia lub jaki samiec nosi ciążę, czy który gatunek zwierząt jest wierny sobie przez całe życie to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję. Dowcipna, mądra i pełna „pikantnych” wątków opowieść o seksualności w świecie zwierząt. Pozycja warta uwagi w biblioteczce nastolatka i dorosłego.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania prószyńśki logo

2 thoughts on “„Intymne życie zwierząt” – Wydawnictwo PRÓSZYŃSKI i S-KA

 • 13/03/2018 at 09:33
  Permalink

  Również zainteresowała mnie ta książka, gdy przeglądałam zapowiedzi. Moja 3,5-latka jest na nią za mała, ale ja chętnie przeczytam 🙂

  Reply
  • 13/03/2018 at 20:19
   Permalink

   Polecam! Świetne kompendium i duża dawka ciekawostek 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.