Inspirujące bajki – Wydawnictwo GREG

Bardzo cenię książki z przesłaniami. Historie, w których między wierszami można znaleźć wiarę w siebie, we własne talenty, nauczyć się cierpliwości, empatii, czy wytrwałości są bardzo ważną i pomocną lekturą w budowaniu wartości, którymi warto się w życiu kierować.

„Inspirujące bajki” to zbiór aż 21 historii, które w ciekawy, przystępny i mądry sposób przekazują młodym czytelnikom wzorce postępowania, budując w nich kręgosłup moralny, z którym łatwiej będzie iść przez świat.

Cenną wartością książki jest jej wydanie. Duży format, twarda oprawa, liczne ilustracje i spora, przejrzysta czcionka sprzyjają samodzielnej lekturze. To także świetny pomysł na prezent.

koszyk

O wartościach można rozmawiać z dziećmi na wiele sposobów, cennym wsparciem będą także książki. W tym zbiorze znajdziecie bohaterów, z którymi najmłodsi mogą się z powodzeniem utożsamiać. Historie oparte są o życiowe tematy, tak by jak najlepiej wyjaśnić dzieciom ich przekaz.

Dzieci każdego dnia zderzają się z trudami i mają prawo gubić się w swoich wyborach, czy emocjach. Dzięki tym opowiadaniom zrozumieją jak wiele w życiu pomaga dążenie do celu, przełamywanie strachu, przeciwności losu i jak cenne są marzenia, docenianie tego co mamy, czy akceptacja.

Po lekturze każdej historii warto się zatrzymać, porozmawiać o relacjach, o radzeniu sobie z gniewem, wdzięczności, czy planowaniu. Autorka nie boi się tematów trudnych, a przecież obecnych w życiu, z którymi każdy się zderza.

We wnętrzu książki znajdziecie przeróżne tematy. Dowiecie się jak ważna i potrzebna jest nuda, z której może wyniknąć coś wspaniałego, jak cenna jest odwaga i prawdomówność, jak bardzo potrzebna jest wytrwałość, posiadanie i rozwijanie pasji i odkrywanie talentów. Przekonacie się, że zawsze warto wyznaczać sobie cele i dążyć do nich mimo trudów, potknięć i przeciwności losu, a także zobaczycie jak ważną cechą jest posiadanie własnego zdania, czy odpowiedzialność i pomoc innym. Dzieci nauczą się także oswajania z gniewem, poznają wartość uczciwości, doceniania nawet drobnych rzeczy, a także zrozumieją, że czasem się przegrywa. Znajdziecie tu również opowiadanie o budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych i sportowych, o akceptowaniu inności oraz o odwadze.

Mądra, niezwykle inspirująca książka! W piękny sposób zachęca do pracy nad sobą i nad swoim postępowaniem. Bardzo ją cenię i polecam serdecznie. Wspierająca lektura dla całej rodziny.

„Inspirujące bajki”

Tekst: Agnieszka Antosiewicz

Ilustracje:

Oprawa: twarda

Ilość stron: 88

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo GREG

Dodaj komentarz