Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia świąt. Tom specjalny – Wydawnictwo WILGA

Emi towarzyszy nam od lat! To właśnie z nią wzrastała moja córka Michasia, przeczytała chyba wszystkie tomy, które dotąd się ukazały.

Z radością objęłam patronatem nowy, wyjątkowy świąteczny tom, a recenzję przygotowała największa fanka Emi – Misia 🙂

Zapraszam do lektury.

koszyk

Gotowy na świąteczną przygodę z Emi i pozostałymi członkami Tajnego Klubu Superdziewczyn? Mam nadzieję, że wy także cieszycie się na te wspaniałe, magiczne niespodzianki, jakie przyszykowała dla nas autorka, Agnieszka Mielech wraz z dziewczynami z klubu (i jednym super chłopakiem).

Sytuacja nie układa się kolorowo… lub raczej biało. Piękne zimowe krajobrazy i wymarzone bitwy na śnieżki pojawiają się jedynie w wirtualnym świecie gry komputerowej Emi. Chociaż… może czarodziejska różdżka profesora Kaganka zdziała w tym wypadku cuda?

Nastrój się na coraz to szybciej zbliżające się święta! Grupa przyjaciół z Tajnego Klubu przedstawi genialne pomysły zainspirowane rodzinnymi tradycjami, które pozwolą naszym bohaterom przygotować się na MEGA Boże Narodzenie. A gdyby tak stworzyć własny kalendarz adwentowy z tajnymi misjami? Moim zdaniem pomysł jest świetny, a jego wykonanie, dzięki ogromnej wyobraźni członków klubu – jeszcze lepsze! Napomknę, że sama książka przypomina wyjątkowy kalendarz adwentowy – (prawie) każdego dnia czeka nas cudna lektura i wspólne, bo wraz z klubem, wykonywanie misji. Czego tam nie ma! Bezcenne wskazówki i pomysły na pomoc rodzicom, okazanie wsparcia bezdomnym psiakom, kociakom i mała, „śmierdząca” sprawa. Magia świąt naprawdę zaczyna działać! Niestety, do czasu bo… klubowy kalendarz znika!

Kto stoi za jego kradzieżą? Czy uda im się uratować świąteczną misję? Jakie szalone przygody jeszcze spotkają naszych przyjaciół?

Przygotuj się na nadchodzącą Gwiazdkę wraz z Emi i jej przyjaciółmi! Zawsze podziwiałam bohaterów tej wyjątkowej serii za genialne pomysły, nieograniczoną wyobraźnię i pozaziemską energię do realizowania obranych celów. Klub pokazuje nam, że święta to nie tylko pięknie przystrojona choinka i wspaniałe prezenty. To przede wszystkim magiczny okres, w którym skupiamy się na pomocy bliskim i potrzebującym. Emi, Franek, Faustyna, Flora i Aniela podsuwają nam wspaniałe pomysły i są dla czytelnika idealnym przykładem!

Lektura napawa serce wyjątkowym ciepłem i magicznym, świątecznym klimatem. To nie tylko emocjonująca opowieść z wieloma przesłaniami i mądrościami – lecz przede wszystkim wspaniała przygoda pełna problemów i przytyków od losu, z jakimi mierzymy się na co dzień.

Przystępny język, wpadające w oko ilustracje, liczne niespodzianki i bohaterowie warci pokochania czynią książkę idealną na grudniowe wieczory. Nieraz wzruszająca i ciepła, napisana z humorem nada się dla całej rodziny! Gorąco polecam, niezależnie od płci (jestem pewna, że wielu chłopakom także się spodoba!) oraz wieku. Oczaruje wasze serca i pozwoli lepiej przeżyć czas do coraz szybciej zbliżającej się Gwiazdki.

Michalina, 15 lat

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia świąt” Tom specjalny

Tekst: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Oprawa: zintegrowana

Ilość stron: 224

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.