„Idziemy za Tobą” – Wydawnictwo Sykomora

Długo zwiedzałam księgarnie, przeglądałam strony wydawnictw, szukałam i w końcu znalazłam! – IDEALNĄ książkę o tematyce Wielkiego Postu i Wielkanocy skierowaną do małych czytelników. Takiej pozycji dotąd brakowało w naszej biblioteczce i bardzo się cieszę że staraniem Wydawnictwa Sykomora książka ukazała się na rynku.

Autorami książki „Idziemy za Tobą”  jest Dorota Łoskot Cichocka oraz Marek Kita. Jest to pozycja bardzo starannie wydana, z pięknymi, spokojnymi ilustracjami, idealnie odzwierciedlającymi bogato przedstawioną treść. Na przeszło 100 kartach książki znajdziemy 9 działów które są istnym przewodnikiem przez misterium Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa.

Już we wstępie najmłodsi dowiedzą się do czego potrzebny jest nam Wielki Post i czemu ma służyć wyrzeczenie się pewnych rzeczy. Następnie zawarte są uwagi dla rodziców o tym w jaki sposób należy korzystać z książki. Wszystko to jest bardzo jasno i przejrzyście pokazane. Otóż lektura składa się z rozważań na każdy z 40 wielkopostnych dni oraz na tydzień Wielkanocny.

Podział wygląda następująco:

  • Od Środy Popielcowej do soboty – szykujemy się do podróży
  •  I tydzień – rozpoznajemy znaki
  • II tydzień – poznajemy ludzi, którzy poznali Jezusa
  • III tydzień – widzimy uzdrowienia
  • IV tydzień – słuchamy przypowieści
  • V tydzień – zbliżamy się do miasta
  • Wielki Tydzień w Jerozolimie
  • Oktawa Wielkiej Nocy

Dodatkową ogromną atrakcją i pomocą w zrozumieniu wędrówki przez Wielki Post jest dołączony do książki zeszyt i plakat, który możemy zawiesić na ścianie. Zeszyt zawiera liczne symbole do wycinania, które naklejamy obok ścieżki z rozważaniem każdego dnia. Plansza zawiera ścieżkę prowadzącą przez pustynię, góry, pola i pastwiska do Świętego Miasta. Wędrówkę zaczynamy od narysowania śladów stóp i dorysowujemy je zawsze do tego miejsca gdzie pojawia się cyferka kolejnego dnia. Na końcu wędrówki jest Wielka Noc i niespodzianka! – sucha i jałowa dotąd pustynia przez którą tyle dni wędrowaliśmy – zakwita. Naklejamy zatem jezioro i mnóstwo kwiatów. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niezwykle potrzebna i bardzo wartościowa pozycja. Napisana przyjemnym i jasnym dla małego czytelnika językiem. Idealna na okres przygotowujący do Wielkiej Nocy i umacniania w wierze. Biblijne postacie, przypowieści, symbole i wydarzenia stają się w końcu dla dziecka zrozumiałe, a jednocześnie odkrywają wiele tajemnic.

Nie znajdziecie tu infantylności, czy żółtych kurczaczków które biją z wielu książkowych pozycji o Wielkanocy. Ta pozycja została przygotowana z wielkim szacunkiem do młodego odbiorcy.

Dorota Łoskot – Cichocka jest autorką i ilustratorką licznych książek dla dzieci. Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Rysuje, maluje, pisze ikony, wymyśla nowe książki i projekty, prowadzi autorskie warsztaty ewangelizacyjno – plastyczne dla dzieci pt. “Kredkami do Nieba”. Jest również mamą czwórki dzieci, więc potrzeby najmłodszych czytelników zna od najlepszej strony.

Marek Kita jest wychowankiem Ruchu Światło-Życie, doktorem filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz teologiem. To również  długoletni katecheta w krakowskich szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie oraz Instytutu Nauk Religijnych św. Tomasza z Akwinu w Kijowie. Zajmuje się teologią fundamentalną, filozofią religijną i problematyką ekumeniczną. Pełni funkcje wicedyrektora Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu UPJPII. Sympatyzuje z nowymi katolickimi wspólnotami wyrosłymi z francuskiej odnowy charyzmatycznej.

Taki zacny duet udowodnił że można stworzyć piękną i wartościową książkę religijną dla dzieci. Bardzo serdecznie polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Wydawnictwo Sykomora

One thought on “„Idziemy za Tobą” – Wydawnictwo Sykomora

Dodaj komentarz