“Hilda i Troll” – KOMIKS – Wydawnictwo Centrala

Dzisiaj zapraszam Was na spotkanie z Hildą – uroczą kilkulatką, bohaterką komiksu Luke’a Pearsona, którą odkryliśmy już dawno i która na stałe wpisała się w nasze ulubione książkowe postacie. Ukazany nakładem Wydawnictwa Centralka (czyli osobną linią wydawniczą Centrali)  komiks zauroczy małych czytelników i ich rodziców.

Wszystko zostało tu dokładnie i szczegółowo przemyślane. Książka wydana została w dużym formacie, twardej oprawie z lakierowanymi i wypukłymi elementami na przedniej i tylnej okładce, oraz z uroczym płóciennym grzbietem. Także papier o grubszej gramaturze idealnie współgra z całością i zapewnia długotrwały i częsty kontakt z małymi czytelnikami.

Zdecydowanie jest to pozycja nie tylko do czytania, ale także do oglądania i zachwycania się, gdyż ilustracje odgrywają tu niezwykle ważną rolę. Autor doskonale odzwierciedla emocje jakie przeżywa Hilda, dlatego dzieci które nie potrafią czytać mogą jedynie śledzić kolejne obrazy a i tak doskonale zrozumieją treść historii.

 

 

Drobna dziewczynka, z charakterystycznymi niebieskimi włosami, dużymi oczami i cieniutkimi nóżkami mieszka wraz z mamą i futrzanym przyjacielem w drewnianym domku w górach. Zaczytuje się właśnie w książce o trollach i innych niebezpiecznych stworzeniach oraz wystawia na próbę swą odwagę spędzając deszczową noc w namiocie. Pewnego dnia wyrusza na wzgórze by oddać się ulubionej czynności jaką jest rysowanie. Przypadkowo trafia na trollową skałę którą koniecznie chce narysować. Wycieńczona zasypia w końcu, a zbudzona zdaje sobie sprawę że słońce już zachodzi a ona wraz ze swym kompanem Rożkiem znajduje się w samym środku wielkiego, strasznego lasu.

Gdzie Hilda znajdzie schronienie i kogo spotka na swej drodze? A przede wszystkim dlaczego książki trzeba czytać do końca a nie na wyrywki? Koniecznie przekonajcie się sami i sięgnijcie po tę pełną emocji lekturę. Oprócz magicznej atmosfery i nieoczywistych postaci znajdziemy w niej także nietypowe zakończenie, które przeciwstawia się stereotypom i daje do myślenia.

 

 

 

 

 

 

Godna polecenia, z uwzględnieniem wszystkich walorów, graficzna powieść, dla której należy wygospodarować miejsce w swojej biblioteczce.  Z tej serii znajdziecie także inne tytuły, do których my również z chęcią sięgniemy. Dla ciekawych świata i przygód dzieci, dla miłośników fantastyki, dla pasjonatów piękna – dla każdego kto ceni wartościową książkę. Nie przegapcie!

 

 

koszyk

Znalezione obrazy dla zapytania centrala komiks

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *