„Hilda i Troll” – KOMIKS – Wydawnictwo Centrala

Dzisiaj zapraszam Was na spotkanie z Hildą – uroczą kilkulatką, bohaterką komiksu Luke’a Pearsona, którą odkryliśmy już dawno i która na stałe wpisała się w nasze ulubione książkowe postacie. Ukazany nakładem Wydawnictwa Centralka (czyli osobną linią wydawniczą Centrali)  komiks zauroczy małych czytelników i ich rodziców.

Wszystko zostało tu dokładnie i szczegółowo przemyślane. Książka wydana została w dużym formacie, twardej oprawie z lakierowanymi i wypukłymi elementami na przedniej i tylnej okładce, oraz z uroczym płóciennym grzbietem. Także papier o grubszej gramaturze idealnie współgra z całością i zapewnia długotrwały i częsty kontakt z małymi czytelnikami.

Zdecydowanie jest to pozycja nie tylko do czytania, ale także do oglądania i zachwycania się, gdyż ilustracje odgrywają tu niezwykle ważną rolę. Autor doskonale odzwierciedla emocje jakie przeżywa Hilda, dlatego dzieci które nie potrafią czytać mogą jedynie śledzić kolejne obrazy a i tak doskonale zrozumieją treść historii.

 

 

Drobna dziewczynka, z charakterystycznymi niebieskimi włosami, dużymi oczami i cieniutkimi nóżkami mieszka wraz z mamą i futrzanym przyjacielem w drewnianym domku w górach. Zaczytuje się właśnie w książce o trollach i innych niebezpiecznych stworzeniach oraz wystawia na próbę swą odwagę spędzając deszczową noc w namiocie. Pewnego dnia wyrusza na wzgórze by oddać się ulubionej czynności jaką jest rysowanie. Przypadkowo trafia na trollową skałę którą koniecznie chce narysować. Wycieńczona zasypia w końcu, a zbudzona zdaje sobie sprawę że słońce już zachodzi a ona wraz ze swym kompanem Rożkiem znajduje się w samym środku wielkiego, strasznego lasu.

Gdzie Hilda znajdzie schronienie i kogo spotka na swej drodze? A przede wszystkim dlaczego książki trzeba czytać do końca a nie na wyrywki? Koniecznie przekonajcie się sami i sięgnijcie po tę pełną emocji lekturę. Oprócz magicznej atmosfery i nieoczywistych postaci znajdziemy w niej także nietypowe zakończenie, które przeciwstawia się stereotypom i daje do myślenia.

 

 

 

 

 

 

Godna polecenia, z uwzględnieniem wszystkich walorów, graficzna powieść, dla której należy wygospodarować miejsce w swojej biblioteczce.  Z tej serii znajdziecie także inne tytuły, do których my również z chęcią sięgniemy. Dla ciekawych świata i przygód dzieci, dla miłośników fantastyki, dla pasjonatów piękna – dla każdego kto ceni wartościową książkę. Nie przegapcie!

 

 

koszyk

Znalezione obrazy dla zapytania centrala komiks

 

Dodaj komentarz