„Hela sama. Zasypia” – Wydawnictwo WILGA

„Hela sama. Zasypia” od wydawnictwa Wilga to nowy tom świetnej, wspierającej serii! Książka wzbogacona o poradnik dla rodziców będzie cenną lekturą dla pociech i pomocą w ważnych momentach ich życia – tym razem podczas zasypiania!

Tutaj zajrzyjcie do innych książek o Heli:

„Hela sama. Robi siku” i „Hela sama. Oddaje smoczek”

Seria HELA SAMA – kartonowe książki dla maluchów

koszyk

Sen ma bardzo duże znaczenie i wpływa na wiele ważnych aspektów życia. Regeneruje, sprzyja lepszej pamięci i efektywności pracy mózgu. Dobry, owocny sen jest szczególnie ważny u małych dzieci, bowiem wypoczęte dziecko dużo lepiej się rozwija.

Dzięki Heli i jej rodzicom dowiecie się jakie rytuały warto wprowadzić do codziennego życia, by wspierać dziecko w zasypianiu i co zrobić, by sen malca był wartościowy i regenerujący.

Lektura będzie idealną propozycją dla przedszkolaków i ich rodziców.

Właśnie nastał wieczór i Hela kończy z tatą budowlę domku z klocków. Po zakończonej zabawie i szybkich porządkach wszyscy zasiadają do pysznej kolacji. Bananowe placki z jogurtem do ulubione danie Heli, dlatego radość dziewczynki jest ogromna. Potem kąpiel, mycie zębów, rodzinny przytulak i czytanie książek. Po tym wszystkim czas na sen, tylko czy Hela ma na niego ochotę, czy właśnie wtedy znajduje masę wymówek by nie zasnąć?

Jak ze spokojem i czułością przygotować dzieci do snu? W jaki sposób budować atmosferę wyciszenia, by zasypianie stało się przyjemne? Wiadomo, że trzeba uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości, ale jest coś jeszcze. Poznajcie kroki, które w rodzinie Heli powtarzane są regularnie, dzięki czemu dziewczynka zasypia spokojnie, w poczuciu bezpieczeństwa.

Przygody Heli to nie tylko ciekawa opowieść o rezolutnej dziewczynce i jej zwykłych, codziennych emocjach, ale także zamieszczony na kartach książki miniporadnik dla rodziców. Znajdziecie w nim rytuały okołosenne, które bardzo dobrze wpływają na jakość snu i szybsze zasypianie. Przekonacie się jak niewiele potrzeba, by sen był naprawdę wartościowy. Dowiecie się w jakich godzinach dziecko powinno zasypiać, by nie dopuszczać do deficytu snu, jakie pokarmy wspierają regulację snu i jakie warunki powinny panować w pokoju, by malcom dobrze się zasypiało.

Książka wypełniona jest ciepłem, spokojem, bliskością i miłością – tym wszystkim, co tak ważne jest w rozwoju dziecka. Warto zadbać, by sen, który jest jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych, na której zaspokojenie człowiek przeznacza niemal 1/3 swojego życia był naprawdę zdrowy.

Bardzo polecam! Wartościowa, mądra, bardzo potrzebna książka.

„Hela sama. Zasypia”

Tekst: Kamila Gurynowicz

Ilustracje: Patrycja Fabicka

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo WILGA

Dodaj komentarz