„Hektor, psia opowieść” – książka dla dzieci o psich emocjach z II wojną światową w tle.

Od kilku tygodni moja córka Michasia czyta książki o psach. Wraca do dawno już przeczytanych pozycji i wyszukuje nowości. Bardzo marzy o przygarnięciu psa ze schroniska. Żeby lepiej przygotować się na obecność nowego czworonożnego członka rodziny stara się poznać psie emocje i uczucia, co możliwe jest dzięki książkom. Dziś kilka słów o takiej właśnie lekturze!

„Hektor, psia opowieść” idealnie sprawdzi się dla każdego miłośnika zwierząt. To mądra, wartościowa opowieść o psich emocjach z II wojną światową w tle.

Autorką książki jest Renata Kamińska. Kolorowe ilustracje i okładka zostały zaprojektowane przez wielokrotnie nagradzanego indonezyjskiego ilustratora – Irfan Budi Harjo.

Podczas procesu tworzenia autorka skonsultowała się z psychologami i zebrała opinie oraz spostrzeżenia od rodziców i dzieci, a także miłośników zwierząt wszelkiego rodzaju.

Książkę możecie zakupić w języku polskim lub angielskim. Paczka jest pięknie zapakowana i znajdziecie w niej dodatkowo prezenty z głównym bohaterem. Wydawnictwo realizuje dostawę na całym świecie i akceptuje płatności w różnych walutach (przelewy przez DotPay i karta). Na stronie autorki –www.hectorandfriends.com/pl/ może pobrać pierwsze trzy rozdziały za darmo.

Recenzję książki przygotowała Michasia, bo jej serce bardzo mocno zabiło podczas czytania tej historii. Zapraszam do lektury.

koszyk

Główny psi bohater, zwykły kundelek o imieniu Hektor wspólnie ze swoją rasową mamą zostaje oddany w ręce schroniska dla zwierząt, ponieważ nie jest rasowy i właściciele boją się plotek sąsiadów. To potwierdza, że tak naprawdę ich właściciele nigdy ich nie kochali, hodowali je niestety tylko na pokaz. Na szczęście po niedługim czasie para staruszków chętnie przyjmuje te dwójkę psiaków pod swój dach. Oba psy są ogromnie szczęśliwe z powodu nowego, lepszego domu i kochają swoich dobrych właścicieli. Niestety, już po kilku miesiącach robi się coraz gorzej. Pani Trap, czyli właścicielka Hektora i jego mamy ciężko choruje i już nigdy nie powraca. Zrozpaczony pan Trap postanawia się wyprowadzić, oczywiście wspólnie z psami. Po kilku latach umiera także pan Trap i psy pozostają same na świecie, wspólnie z szalejącymi za oknami wystrzałami. Psy muszą odejść i znaleźć sobie nowy dom. Na szczęście już po niedługim czasie odnajduje ich bardzo przyjazny pies, podobny do owczarka niemieckiego. Ma na imię Oskar i już niedługo Hektor ze swoją mamą znajdują dom. Nie jest zbyt wygodnie, brakuje luksusów, ale są przyjaciele. Hektor czuje się jakby miał dużą rodzinę. Dorastając staje się ciekawski, coraz lepiej radzi sobie samodzielnie. Tak mija kilka lat. Jeszcze kilkakrotnie będzie musiał poczuć stratę bliskich, niestety również własnej mamy. Spotka go kilka dziwnych, niezrozumiałych przygód, ale ma nadzieję, że skończy się dobrze. Bo najważniejsze jest to, żeby nigdy się nie poddawać, nawet w trudnych sytuacjach. Hektor chciałby odnaleźć szczęście, to pies, który wie więcej, niż może się nam wydawać. Od pierwszych dni poszukuje odpowiedzi na pytania, jakie zadają sobie często ludzie. W książce występują uczucia takie jak miłość, przyjaźń, wzajemne zaufanie, strach oraz nadzieja. Po przeczytaniu tej książki każdy powinien spojrzeć na błąkającego się w pobliżu psa, inaczej.

Książka różni się od innych opowieści o psach. To historii młodego psa, mieszańca Hektora, który rozpaczliwie poszukuje domu podczas II wojny światowej. Książka zawiera dużą czcionkę, dzięki czemu bez przeszkód można wciągnąć się w czytanie. Zawiera 8 rozdziałów, więc można łatwo podzielić sobie historię na części. Oprócz tego można znaleźć bardzo ładne, kolorowe i całostronicowe ilustracje, pasujące do aktualnej akcji i wspomagające wyobraźnię.

Co ważne, po zakupie tej książki zysk ze sprzedaży przeznaczony będzie na wybrane fundacje dziecięce i zwierzęce. Inicjatywę wsparło 11 organizacji, w tym 7 fundacji charytatywnych. Bardzo polecam przeczytać, powinna spodobać się wszystkim miłośnikom psów!

Michalina, lat 12

2 thoughts on “„Hektor, psia opowieść” – książka dla dzieci o psich emocjach z II wojną światową w tle.

Dodaj komentarz