„Gwiazdka u Niedźwiadka. Książkowy kalendarz adwentowy” Opowiadanie i prezent na każdy dzień – Wydawnictwo TAKO

Powoli, małymi kroczkami wkraczamy w czas zimowych książek! Bardzo lubię ten okres, dlatego co roku wypatruję nowości wydawniczych, które można czytać z dziećmi w grudniu.

Wydawnictwo Tako przygotowało zabawną, pełną przygód i aktywności książkę w sam raz na adwentowy czas. Umili dzieciom odliczanie dni do Wigilii i zachwyci pomysłowymi prezentami ukrytymi w kopertach! Do książki dołączona jest kartonowa choinka, którą każdego dnia będziecie ozdabiać podarkiem. Duży format, przepiękne ilustracje i urocza fabuła sprawią, że będzie to idealna pozycja na wyjątkowy prezent dla małego czytelnika.

koszyk

Opowieść rozpoczyna się 1 grudnia i tego dnia warto zacząć czytać książkę.

Niedźwiadek zaprosił przyjaciół z całego świata na wspólne świętowanie Gwiazdki. Co roku zebrani goście tańczą pod wielką choinką, a następnie wokół ogniska opowiadają fascynujące historie ze swoich krajów. Choinka jest już gotowa od ozdobienia, ale niestety pozłacane szyszki, girlandy z orzechów, pierniczki i wieńce z ostrokrzewu zniknęły… Na dnie pudła ostała się jedna, jedyna ozdoba! Z pewnością ryjówki i nornice z wielkim smakiem skonsumowały wszystkie dekoracje. Niedźwiadek szybko wpada na cudowny pomysł i prosi, by każdy gość w ramach prezentu przyniósł po jednej ozdobie. Dzięki pomocy przyjaciół choinka będzie wyjątkowa!

Tak zaczyna się grudniowa opowieść, przepełniona perypetiami i dowcipem. Każdego dnia poznacie innego zwierzęcego bohatera, który szykuje się w odwiedziny do Niedźwiadka i przyniesie ze sobą ozdobę. Pod koniec każdego rozdziału otwieracie paczuszkę i podarkiem zdobicie choinkę dołączoną do książki.

Książka nie koncentruje się na Bogu, wierze, ani naszych polskich, rodzinnych tradycjach. Tutaj świętuje się Gwiazdkę, nie narodziny Jezusa. Nie ma w niej duchowego klimatu. Myślę, że będzie ekscytującą lekturą dla małego dziecka. Jest przepięknie wydana, niezwykle pomysłowa i urzekła całą naszą rodzinę, bez względu na wiek 🙂

Polecamy!

„Gwiazdka u Niedźwiadka. Książkowy kalendarz adwentowy. Opowiadanie i prezent na każdy dzień”

Tekst: Béatrice Garel

Ilustracje: Thomas Baas

Przekład: Paweł Łapiński

Oprawa: twarda – książka + choinka do złożenia + koperty z 24 prezentami

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo TAKO

Dodaj komentarz