Gra LOTERYJKA Świat – Kapitan Nauka 3+

Dzisiaj zapraszam najmłodsze dzieci do gry! Kapitan Nauka po raz kolejny udowadnia że można już z trzylatkiem miło spędzić czas na zabawach planszowych.

 

„Gra LOTERYJKA Świat”

Jest to propozycja dla najmłodszych graczy. W wygodnym, porządnym, tekturowym pudełku znajdziecie 6 plansz i 36 żetonów. Jak to ma w zwyczaju Kapitan Nauka do skomponowania ilustracji wybiera najlepszych grafików i ilustratorów, także i w tym przypadku obrazki są przepiękne, kolorowe i przyciągające wzrok. Ich autorem jest Artur Gulewicz.  Duże, wydrukowane na twardej tekturze elementy gry są bardzo solidne i trwałe, wygodne już dla najmniejszych rączek. W pudełku znajdziecie także instrukcję, w której zawarte są aż 4 warianty gry! To kolejny dowód na przemyślaną zabawę dla dzieci. Gra zwyczajnie rośnie z dzieckiem, lub może być skierowana do rodzeństwa, czy przyjaciół w różnym wieku. W loteryjce możemy grać na wiele sposobów, jednak podstawowa zasada jest taka sama, a mianowicie przyporządkowujemy żetony do plansz i układamy je w odpowiednich miejscach na dużych planszach.

To aż 4 warianty gry!

Gracz pełzacz – rozgrywka dla początkujących, najmłodszych zawodników. Przygotowujemy jedną planszę i sześć żetonów, które do niej pasują. Zadaniem uczestnika gry jest znalezienie na planszy obiektów, które znajdują się na żetonach i umieszczenie tychże żetonów na nich.

Gracz wymiatacz – to rozgrywka o nieco wyższym stopniu trudności. Rozkładamy dwie, trzy, cztery, pięć, lub nawet wszystkie sześć planszy (w zależności od chęci i stopnia zaawansowania gracza) a żetony do nich pasujące mieszamy i kładziemy na środku. Zabawą jest ułożenie wszystkich żetonów na właściwych miejscach.

Gracze zapamiętywacze – to opcja loteryjki skierowana także do większego grona uczestników (od 2 do 6 osób). Każdy z graczy otrzymuje po jednej z planszy, zaś żetony rozkładamy tak, aby obrazki były pod spodem. Uczestnicy po kolei odkrywają po jednym żetonie i jeżeli takowy pasuje do ich planszy to na niej zostaje, jeżeli nie to z powrotem odkładamy rewersem do góry. Uczestnicy obserwują i starają się zapamiętywać gdzie leżą obrazki pasujące do ich plansz. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zbierze wszystkie żetony na swojej planszy. Zostaje wówczas mistrzem spostrzegawczości i świetnej pamięci. Reszta uczestników kontynuuje grę do chwili, aż wszystkie żetony znajdą się na właściwych miejscach. Gdy rozgrywka dobiegnie końca, wówczas można losować nowe plansze i bawić się dalej.

Gracze rozrabiacze – tutaj liczy się refleks i szybkość. Każdemu uczestnikowi gry rozdajemy po jednej planszy, zaś żetony układamy ilustracjami do góry. Zadanie polega na jak najszybszym odnalezieniu żetonów, które pasują do planszy i ułożeniach ich we właściwych miejscach. Ale uwaga! Tu dozwolone jest pełne szaleństwo. Można łapać przeciwników za ręce, zasłaniać im oczy, podmieniać plansze, czyli utrudniać na wszelkie sposoby skompletowanie żetonów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bardzo serdecznie polecamy. To już kolejna nasza gra od Kapitana Nauki, który tworzy świetne i kreatywne polskie produkty. Loteryjka sprawdzi się na wielu etapach rozwoju dziecka, dzięki tak wielu możliwościom rozgrywek. Uczy spostrzegawczości, rozwija motorykę, słownictwo. Dzięki niej najmłodsi nauczą się grać zespołowo, ponosić porażki i sukcesy, główkować i rywalizować między sobą. To świetna okazja na mile i mądrze spędzony czas z dzieckiem, a piękne wykonanie gry sprawi że będzie idealną propozycją prezentową dla przedszkolaka. Bardzo często sięgamy po tę grę i muszę przyznać że dzieci potrafią być świetnymi obserwatorami i super graczami, gdyż ogrywanie mamy wychodzi im idealnie!

 

W tej serii znajdziecie również:

Kolory 2+

Zwierzęta 3+

Świat 3+

Ubrania 3+

Rodzinka 4+

Recykling 4+

 

Te i wiele innych gier, oraz pomocy dydaktycznych znajdziecie na stronie:

6 thoughts on “Gra LOTERYJKA Świat – Kapitan Nauka 3+

 • 23/04/2017 at 16:05
  Permalink

  Świetna propozycja dla osoby z małymi dziećmi, ciekawy jestem na jak długo jest ona w stanie zająć czas maluchom. 😉

  Reply
  • 23/04/2017 at 19:23
   Permalink

   Ze względu na tak dużo opcji gry naprawdę zajmuje dzieci na długo 🙂 Moja trójka uwielbia tę loteryjkę.

   Reply
  • 29/04/2017 at 19:47
   Permalink

   Zgadzam się! Pomysłowa i kreatywna, a do tego bardzo przez dzieci lubiana.

   Reply
  • 12/05/2017 at 10:01
   Permalink

   Dziękuję i polecam tę loteryjkę. Świetna zabawa gwarantowana 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.