„Bajeczki ze zwierzęcej teczki” Anna Bojanowska

Dzisiaj zapraszam Was do świata zwierząt i ciepłych opowieści. „Bajeczki ze zwierzęcej teczki” to zbiór pięciu bajek dla najmłodszych czytelników autorstwa Anny Bojanowskiej. Książka jest w miękkiej oprawie, liczy 40 stron, posiada liczne kolorowe ilustracje i wydana została przez Wydawnictwo KryWaj.

 

 

Wśród pięciu historii zawartych w tej pozycji znajdziemy wesołe opowiadanie o małpce Fifi, której ulubionym przysmakiem były banany zajadane kilka razy dziennie pod różną postacią, np. w formie kremu, zupy, czy lodów. Fifi nie schodziła wcale z drzewa, tylko podjadała te zdrowe owoce. Z pewnością ten słodki małpiszon zachęci małych czytelników do częstszego sięgania po te wartościowe przekąski. W kolejnej opowieści poznamy tygryska Ksawerego który wprost z Panamy przybył do Warszawy w celu załatwienia ważnych spraw. Udało mu się dokonać pewnego ważnego życiowego interesu, bardzo smakowitego, bo lodowego! I dla fanów miodku znajdzie się tu bajka, bo będzie o niedźwiedziu spod Tatr, który bardzo dbał o swoją małą gromadkę i wpajał im dobre maniery. Ulubionym wierszem moich dzieci jest opowieść o jeżyku Tuptusiu, który dzięki swym życiowym mądrościom przekazanym Różyczce zmienił postawę kuzynki i przekonał ją, że „uroda kwietnie wtedy, gdy się nigdy nikt nie złości”. Ostatnią opowieścią jest historia żółwia Franka, który wygrał… wyścig! Jeżeli jesteście ciekawi jak to możliwe, że tak powolne zwierzę stanęło na podium i pokonało całą masę innych wydawałoby się  szybszych istot to koniecznie zajrzycie do książki i poszukajcie na jej kartach morału, o którym warto pamiętać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy serdecznie wszystkim małym czytelnikom tę pełną kolorów i ciekawych historii książeczkę o losach przeróżnych zwierząt. Treści, które płyną z tych wierszowanych bajeczek niosą ze sobą istotne wartości, uczą dzieci wrażliwości i szacunku do innych. Morał wynikający z opowiadań, oraz dominujące w nich dobro sprawiają, że będzie to mądra i wartościowa lektura dla dzieci powyżej 3 roku życia. Warto pokazywać najmłodszym świat poprzez pozytywny pryzmat, aby wyrabiać w dzieciach pozytywne emocje i zachowania. Dzięki tej lekturze wywołamy uśmiech na twarzach małych czytelników. Dużym atutem są tu również piękne, kolorowe i liczne ilustracje idealnie odzwierciedlające treść bajek.

 

Książkę możecie kupić tutaj:

 

6 thoughts on “„Bajeczki ze zwierzęcej teczki” Anna Bojanowska

 • 24/04/2017 at 06:42
  Permalink

  Bardzo fajny pomysł na prezentację książki – mam na myśli zdjęcia, a konkretnie ich tło, które nadaje książce czegoś… bajkowego.

  Reply
  • 24/04/2017 at 18:59
   Permalink

   Dziękuję! Warto wydobywać z książek to co najpiękniejsze dzięki zdjęciom w okolicznościach przyrody 🙂

   Reply
 • 24/04/2017 at 08:06
  Permalink

  Lubimy wierszyki, tylko rysunki średnio do mnie przemawiają 🙂 Ale lecę sprawdzić sklep, w którym kupiłaś ksiażkę.

  Reply
  • 24/04/2017 at 18:58
   Permalink

   Wierszyki są świetne! Mój najmłodszy synek już zna na pamięć ten o małpce Fifi 🙂 Mają wartościowe przekazy i wpadają w ucho. Polecamy.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.