Gra karciana „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia” – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Matematyka może być wspaniałą, rodzinną przygodą i wcale nie musi oznaczać żmudnego powtarzania działań!

Od kilku tygodni mnożenie i dzielenie utrwalamy w bardzo ciekawy i atrakcyjny sposób. Z myślą o Stasiu, który obecnie opanowuje w edukacji domowej program drugiej klasy zamówiłam karty „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia”, ale w efekcie gramy całą rodziną, bo starsze dzieci z chęcią włączają się w rozgrywki. Codziennie rozgrywamy chociaż jedną, lub dwie partyjki i dzieci nawet nie odczuwają, że się uczą, bo wszystko odbywa się przez zabawę, a jak udowodniono jest to najlepsza forma nauki.

„Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia”

Autor: Przemysław Wojtkowiak

Ilustracje: Joanna Kłos

Czas rozgrywki: 30 minut

Liczna graczy: 2 – 4

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

koszyk

W tym niewielkim, kartonowym pudełku skrywa się 100 dwustronnych kart oraz instrukcja, w której znajdziecie aż 4 warianty rozgrywek! Z jednej strony karty znajdziecie działania na mnożenie i dzielenie, a z drugiej znajdują się wyniki.

Gra pomoże utrwalić mnożenie i dzielenie do 100.

Zaskoczyło mnie, że jest tu kilka możliwości rozgrywek i każdego dnia możemy wybrać inną opcję, przez co gra w ogóle się nie nudzi.

W pierwszej zabawie każdy pobiera po 5 kart i trzyma je tak, by pozostali widzieli drugą stronę. Zadajemy przeciwnikowi pytanie o działanie lub wynik (w zależności co wcześniej ustalimy), a po udzielonej odpowiedzi pobieramy kolejną kartę i tak gra toczy się dopóki nie wyczerpiemy talii. W drugiej zabawie pobieramy po 6 kart i na hasło: trzy-cztery układamy je na stole przed sobą w konkretnym, wcześniej ustalonym ciągu, w zależności czy wyniki mają być rosnące, czy malejące. W trzeciej zabawie układamy na stole 11 kart i każdy ma zadanie odnaleźć 2 karty, których wynik dzielenia jest identyczny. Czwarta zabawa jest kooperacyjna, czyli wszyscy gracze dążą do wspólnego zwycięstwa jako drużyna. Wykładamy 10 kart i każdy uczestnik wybiera jedną, po czym układa ją w stosie, tak by utworzyć szereg od najwyższego wyniku do najniższego.

Gra jest bardzo starannie wydana i zilustrowana. Dla nas stanowi cenne wsparcie w edukacji matematycznej, a do tego nutka rywalizacji i pogodzenia się z przegraną też ma ważne znacznie. Polubiliśmy ją całą rodziną i serdecznie polecamy. W takim wydaniu utrwalanie mnożenia i dzielenia jest dużo przyjemniejsze, niż nudne powtarzanie. Ważnym aspektem jest też wspólny czas, który spędzamy z dzieckiem, budując piękne relacje.

Wartościowa, pomysłowa i warta uwagi! Przyda się każdemu uczniowi 🙂 Polecamy.

Znalezione obrazy dla zapytania wydawnictwo nasza ksiegarnia logo

Dodaj komentarz