Gerda. Historia wieloryba – Wydawnictwo Zielona Sowa

Warto uwrażliwiać dzieci na piękne obrazy i wartościowe treści. Warto od małego pokazywać im jak wielka moc ukryta jest w książkach i jak dużo wnoszą one do naszego codziennego, zabieganego życia. Warto znaleźć czas na wspólne chwile z pociechą i książką. Ten czas zaprocentuje na całe życie. Cudowne książki na lata zapadają w pamięci, dlatego warto się nimi otaczać. Jedną z perełek w naszej biblioteczce jest „Gerda. Historia wieloryba” po którą warto sięgnąć!

 

 

Książka autorstwa Peter’a Kavecký’ego z obłędnymi ilustracjami  Adrián’a Macho zachwyci nie tylko najmłodszych. To jedna z tych lektur którą warto czytać wspólnie i o której trzeba rozmawiać. Ów picturebook ukazał się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa, które od lat dba o to by dawać czytelnikom to co najlepsze. Taka jest właśnie Gerda. Książka wydana jest z ogromną starannością, a twarda oprawa i grubszy, matowy papier przetrwają częste kontakty z małymi rączkami.

Mała Gerda wiedzie szczęśliwe życie w otoczeniu rodziców i starszego brata Larsa. Rodzina przemierza ocean, pływając od równika do bieguna północnego. Są szczęśliwi bo mają siebie. Jednak pewnego ranka Gerda budzi się… sama. Jest wystraszona i przerażona, daje unosić się zimnym prądom i marzy by znów zobaczyć bliskich. Zaczyna samotną podróż w poszukiwaniu szczęścia, a na jej drodze stają nowe przyjaźnie. Orki, pingwiny, mewy i ośmiornica uczą małego wieloryba nowych wartości. Gerda poznaje świat i szuka rodziny. Kogo spotka na końcu swej wędrówki? Czy długa droga zostanie uwieńczona sukcesem? Czego nauczy się tytułowa bohaterka?

To piękna, poetycka historia nadziei, marzeń, radości i rozczarowań. Napisana jest delikatnym, ciepłym językiem i uzupełniona malowniczymi ilustracjami. Tę historię można przenieść na ludzkie życie, dlatego warto o niej rozmawiać i powracać do niej wielokrotnie. Zdecydowanie nie jest to książka „na raz”. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Logo Zielona Sowa

 

Dodaj komentarz