Gerda. Historia wieloryba – Wydawnictwo Zielona Sowa

Warto uwrażliwiać dzieci na piękne obrazy i wartościowe treści. Warto od małego pokazywać im jak wielka moc ukryta jest w książkach i jak dużo wnoszą one do naszego codziennego, zabieganego życia. Warto znaleźć czas na wspólne chwile z pociechą i książką. Ten czas zaprocentuje na całe życie. Cudowne książki na lata zapadają w pamięci, dlatego warto się nimi otaczać. Jedną z perełek w naszej biblioteczce jest “Gerda. Historia wieloryba” po którą warto sięgnąć!

 

 

Książka autorstwa Peter’a Kavecký’ego z obłędnymi ilustracjami  Adrián’a Macho zachwyci nie tylko najmłodszych. To jedna z tych lektur którą warto czytać wspólnie i o której trzeba rozmawiać. Ów picturebook ukazał się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa, które od lat dba o to by dawać czytelnikom to co najlepsze. Taka jest właśnie Gerda. Książka wydana jest z ogromną starannością, a twarda oprawa i grubszy, matowy papier przetrwają częste kontakty z małymi rączkami.

Mała Gerda wiedzie szczęśliwe życie w otoczeniu rodziców i starszego brata Larsa. Rodzina przemierza ocean, pływając od równika do bieguna północnego. Są szczęśliwi bo mają siebie. Jednak pewnego ranka Gerda budzi się… sama. Jest wystraszona i przerażona, daje unosić się zimnym prądom i marzy by znów zobaczyć bliskich. Zaczyna samotną podróż w poszukiwaniu szczęścia, a na jej drodze stają nowe przyjaźnie. Orki, pingwiny, mewy i ośmiornica uczą małego wieloryba nowych wartości. Gerda poznaje świat i szuka rodziny. Kogo spotka na końcu swej wędrówki? Czy długa droga zostanie uwieńczona sukcesem? Czego nauczy się tytułowa bohaterka?

To piękna, poetycka historia nadziei, marzeń, radości i rozczarowań. Napisana jest delikatnym, ciepłym językiem i uzupełniona malowniczymi ilustracjami. Tę historię można przenieść na ludzkie życie, dlatego warto o niej rozmawiać i powracać do niej wielokrotnie. Zdecydowanie nie jest to książka “na raz”. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

Logo Zielona Sowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *