BERLIN – znam to miasto – Wydawnictwo ZAKAMARKI

Gdy kilka lat temu kupiłam dzieciom kartonową książkę o Sztokholmie nie sądziłam że będzie w naszym domu tak bardzo rozchwytywana. Wyszukiwanki, pełne szczegółów i często zabawnych scenek zdecydowanie zachwyciły moje dzieci. To ten rodzaj książek dla których nie ma granicy wieku, bowiem zarówno mój przedszkolak, jak i jego starsze rodzeństwo z ogromną przyjemnością po nie sięgają. Tym razem chciałam podzielić się z Wami Berlinem. Zajrzyjcie wraz z nami do środka i zobaczcie jak wiele się tutaj dzieje.

 

 

„Berlin. Znam to miasto” to dużego formatu, w całości kartonowa lektura, która ukazała się nakładem wydawnictwa Zakamarki. Książka spodoba się dzieciom od około 3 lat, choć zaokrąglone brzegi stron gwarantują bezpieczne „czytanie” jeszcze młodszym molikom.

Seria „Znam to miasto” liczy obecnie trzy tytuły. Judith Drews przygotowała Paryż, Sztokholm i Berlin. Zrobiła to w mistrzowski, ciekawy i drobiazgowy sposób, bowiem ilekroć sięgniecie po tę książkę to zawsze odkryjecie coś nowego. Zawsze! Gwarantuję.

My „czytamy” ją na wiele sposobów i pomysłowość dzieci potrafi zaskakiwać! W jednej chwili potrafią one dopowiedzieć historię do danej scenki i tworzyć morze opowieści, dlatego pamiętajcie że książki bez tekstów są równie ważne i potrzebne w biblioteczkach małych czytelników. Picturebooki mają ogromną moc i zachęcą do lektury nawet te dzieci, które na co dzień stronią od książek, lub te które nie potrafią na długo skupić swojej uwagi na dłuższych tekstach.

Tym razem na tapetę bierzemy Berlin. Niezły harmider tu panuje. Strażnik w zoo zapomniał o zamknięciu bramy, zwierzęta opanowały już całe miasto, więc możemy znaleźć je na drzewie, w muzeum, wokół wieży telewizyjnej, przy murze berlińskim, czy na ulicy Unter den Linden. Są dosłownie wszędzie. Na pierwszej rozkładówce znajdziecie dodatkowo mnóstwo pytań, które dodadzą atrakcyjności lekturze. Idealna pozycja na długie godziny, idealnie wpisująca się w nurt aktywnego czytania.

14 stron berlińskich szczegółów w pięknych kolorach i przyjemnych dla oczu ilustracjach będzie doskonałą zabawą dla całej rodziny. Polecamy!

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.