Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba – Wydawnictwo KINDERKULKA

Zapewne każdy z Was ma w swoich biblioteczkach takie książki które traktuje jak talizmany, coś cennego, ważnego, coś o o czym wspomina z rozrzewnieniem. My mamy w swoich zbiorach takie wartościowe książki, które pragnę zachować na zawsze, by mogły cieszyć kolejne pokolenia. Do tej wyjątkowej kolekcji dołączyła cudowna opowieść, która poruszy każde serce! „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”  to lektura dla całej rodziny.

 

 

Przemysław Wechterowicz zaaplikował nam dużą dawkę ciepłej, tkliwej, chwytającej za serce opowieści, a Gabriela Cichowska w delikatny, wymowny, stonowany sposób oddała jej wyraz w ilustracjach. Całość to prawdziwe mistrzostwo. Liryczna, wypełniona pięknymi słowami, gestami i emocjami baśń pozostawia po sobie ślad na długo. To jedna z tych lektur które może czytać cała rodzina. Z przyjemnością przeżywaliśmy ją wspólnie. Zarówno mój pięcioletni syn, jak i starsze pociechy, nawet nastoletnia córka – wszyscy z zapartym tchem śledziliśmy losy głównych bohaterów. Ta malownicza, delikatna historia ma w sobie dużo magii i niesamowicie pobudza wyobraźnię.

Pewnego dnia żył sobie Niedźwiedź. Miał brązowe futro, lubił miód, a do tego potrafił… czytać! Gdy znalazł na polanie skrzynię wypełnioną po brzegi książkami dla dzieci zapragnął jednego – chciał podzielić się skarbem z innymi zwierzętami. Były tam lektury klasyczne, znane od lat, ale nie zabrakło nowości i cudownie zilustrowanych historii. Wiele z nich z pewnością znacie. I nam zabiło mocniej serce na widok znanych i lubianych powieści. Niestety nikt nawet nie chciał słuchać jak Niedźwiedź czyta wspaniałe fragmenty, modulując przy tym głos, dobierając go do każdej postaci, żywo gestykulując i przeżywając powieść. Zwierzęta nie chciały słyszeć o książkach. Wtedy tytułowy bohater postanowił przekonać każdego z osobna i rozpoczął swą „misję” która ma nieprawdopodobny przebieg.

Ta książka jest bardzo wyjątkowa. Pokochaliśmy ją za temat jaki porusza, za ilustracje, ale i za coś jeszcze. Znajdziecie w niej drugą opowieść – „Baśń o sercu Pajacyka” która w zwinny sposób wplata się w historię o Niedźwiedziu. Autor przenosi nas z głównego wątku do historii małej dziewczynki która znajduje się w Królestwie Porzuconych Zabawek, by tam również odbyć swą ważną misję. Rita za wszelką cenę będzie pragnęła odnaleźć serce drewnianego króla zabawek, ale czy jej się uda?

Jak zakończą się przygody dwójki bohaterów? Czy na wszystko zawsze mamy wpływ? Co w tym wszystkim robią marzenia?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tej książki nie powinno zabraknąć w biblioteczce małego czytelnika. Wydawnictwo Kinderkulka kieruje ją do dzieci od około 4 lat, ale ja gwarantuję że poruszy ona serca również starszych pociech i dorosłych. To prawdziwa lekcja przyjaźni, potrzeby bliskości i radości jaką daje czytanie książek. Nastrojowa, poetycka, nostalgiczna, ale i trzymająca w napięciu lektura zasiliła grono naszych „wyjątkowych” książek. Polecamy z całego serca.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.