Gdzie ten PTAK? – Wydawnictwo AWM

Nie ma nic efektywniejszego niż nauka poprzez zabawę. Młodzi czytelnicy chłoną jak gąbka wiedzę zawartą na kartach książek jeżeli jest ona przekazana w przystępny, ciekawy, nietuzinkowy sposób. Jako doświadczona mama wiem też że dzieci lubią żeby w książce „coś się działo”, bo same encyklopedyczne wiadomości często są nużące i nie trafiają do najmłodszych. Dlatego też bardzo chcę się podzielić z Wami książką, od której nie sposób oderwać wzroku. Wypatrzyłam ją w zapowiedziach wydawniczych i zachwyciła mnie swym wnętrzem, ale jeszcze większe wrażenie robi trzymana w rękach. Oczarowała całą naszą liczną rodzinę!

 

 

„Gdzie ten ptak?”  to książka autorstwa Dawida Kilona. To niezwykła postać i prawdziwy pasjonat. Jest przyrodnikiem, ornitologiem, animatorem przyrody, fotografem i rysownikiem.  Jego obrazy zawarte na kartach książki są jak żywe! Pozycja wydana jest w dużym formacie, w twardej oprawie i zawiera aż 40 stron fascynującej wiedzy przeplatanej zabawą dla bystrzaków.

Wydawnictwo AWM proponuje młodym czytelnikom poznawanie świata przyrody i ćwiczenie spostrzegawczości. Dzięki tej książce rozbudza w dzieciach ciekawość, wzbogaca ich wiedzę i uczy szacunku do przyrody. Ponadto zachęca do kreatywności i idealnie wpisuje się w nurt aktywnego czytania, w którym dzieci mogą brać udział.

Książka „Gdzie ten ptak?” jest pierwszym tytułem z serii „Wysil wzrok”. Wkrótce ukaże się także pozycja o ssakach.

Bardzo spodobały nam się realistyczne rysunki umieszczone na dużych planszach, dzięki którym nie tylko poznamy ptaki występujące w Polsce, ale także będziemy je wypatrywać na rozkładówkach. Każdy temat dotyczący grupy zwierząt zawiera część informacyjną, pełną ciekawie przedstawionej wiedzy oraz planszę, w której należy odszukać wskazaną liczbę osobników.

To prawdziwa, pełna przygód zabawa w ornitologa! Książka zawiera ponad 200 gatunków ptaków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszykKsiążkę polecam dzieciom od około 6 roku życia. Spodoba się starszym przedszkolakom i dzieciom w wieku szkolnym. 6 ogromnych rozkładówek z planszami z pewnością zachęci każdego czytelnika do zagłębienia się w ilustracje. Wiedza zaś wspomoże szkolną edukację i będzie jej doskonałym uzupełnieniem. Dodatkową atrakcją jest gra edukacyjna – ptasia ekspedycja, do której potrzebujemy jedynie kostki i pionków. Moje dzieci za nią przepadają i nie ma dnia żebyśmy nie zagrali partyjki. Dzięki niej dowiedzieliśmy się wielu nieznanych dotąd faktów z ptasiego świata.

Bardzo polecamy! Idealna propozycja na prezent, nawet dla najwybredniejszego czytelnika! Nikt jej się nie oprze! 🙂

 

 

 

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

3 thoughts on “Gdzie ten PTAK? – Wydawnictwo AWM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.