Gdzie ten owad? – Wydawnictwo AWM

Bardzo czekaliśmy na tę książkę! Seria „Wysil wzrok” z wydawnictwa AWM gości u nas od dawna i są to książki wartościowe, ciekawie przygotowane i pięknie wydane. Wcześniej pisałam o ptakach i zajrzeć możecie TUTAJ i o ssakach, do których TUTAJ zapraszam.

„Gdzie ten owad?” to kopalnia ciekawostek o przeróżnych owadach. Książka spodoba się starszym przedszkolakom i dzieciom w wieku szkolnym, ba! zachwyci nawet dorosłych!

 

koszyk

 

Pozycja ta wydana jest w dużym formacie i w twardej oprawie. Na 44 stronach znajdziecie aż 7 plansz, z którymi mali czytelnicy poćwiczą spostrzegawczość. Poznacie aż 90 gatunków owadów, które zadziwiają różnorodnością. Zawsze zachwycają mnie ilustracje, które wspaniale odzwierciedlają prawdziwe okazy.

Są tu dwa rodzaje rozkładówek: informacyjne i te na spostrzegawczość, gdzie należy odszukać wskazaną liczbę osobników z danego gatunku. W razie problemów możecie zajrzeć do podpowiedzi umieszczonych na końcu książki.

Książka w pełni wyczerpuje temat fascynującego świata owadów. Podopowiada także jak je obserwować i w jaki sposób możemy owadom pomagać. Dodatkową gratką jest gra planszowa dla całej rodziny, ponadto znajdziecie spis gatunków wraz z nazwami łacińskimi.

Bardzo polecamy tę lekturę. Ze względu na eleganckie, solidne wydanie wspaniale sprawdzi się na prezent! Seria ta nie tylko zaspokaja dziecięcą ciekawość, ale uczy także szacunku do przyrody, rozwija słownictwo, kreatywność, ćwiczy spostrzegawczość, zapewnia mądrze i ciekawie spędzony czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AWM - Agencja Wydawnicza Jerzy Mostowski

Dodaj komentarz