„Gdy smok się wprowadza ponownie” Wydawnictwo CzyTam

Dzisiaj zapraszam Was w świat dziecięcej wyobraźni i ciekawej przygody. Tytuł, na który chciałam zwrócić Waszą uwagę jest kontynuacją obsypanej licznymi nagrodami książki „Gdy smok się wprowadza”. Pierwsza część opowiada o chłopcu, który buduje doskonały zamek z piasku do którego wprowadza się smok. Jak wiadomo, każde dziecko chciałoby mieć własnego smoka, bo można z nim robić całe mnóstwo różnych fajnych rzeczy. Niestety, gdy rodzina chłopca kwestionuje istnienie nowego przyjaciela, zaczynają się problemy.

 

 

Kolejnym tytułem z serii jest „Gdy smok się wprowadza ponownie”. Oczywiście nie trzeba znać pierwszej części, bo każda z nich przedstawia inny temat i jest odrębna, ale zachęcamy serdecznie do lektury obu smoczych tytułów. Książka jest przepięknie wydana. Wydawnictwo CzyTam jak zawsze starannie dobiera swe lektury i dba o małego czytelnika. Jodi Moore stworzyła ważną i interesującą opowieść, której idealnym uzupełnieniem są malownicze ilustracje Howarda McWilliama. Książka jest w twardej oprawie, zawiera 32 strony i skierowana jest do dzieci już od 3 roku życia.

 

„Jeżeli pomożesz tacie budować zamek, wprowadzi się do niego smok”

Tymi słowami autorka zaprasza nas w świat dziecięcej fantazji. Chłopczyk, główny bohater tej historii buduje wraz z tatą zamek – czyli pomaga składać łóżeczko ze szczebelkami! Ten zwykły mebel staje się miejscem bitew, odpoczynku, zabaw, a nawet posłuży za trampolinę. Wszak z ukochanym przyjacielem smokiem, można w nim spędzać każdą wolną chwilę. Jednak euforia nie trwa długo, bo rodzice przypominają synkowi, że to miejsce przeznaczone jest dla MALEŃSTWA, które wnet pojawi się na świecie. Tak też się dzieje i zjawia się płaczący, śliniący i wymagający zmian pieluszek nowy członek rodziny. Jednak od czego jest starszy brat i jego smok! Ta dwójka przyjaciół zawsze znajdzie sposób na rozbawienie malucha,  no może te metody nie będą pochwalane przez rodziców, ale za to zabawa będzie świetna. Niestety, pewnego dnia smok znika! Przerażony chłopiec odkrywa szybko, że jego kompan zamieszkał z… maleństwem w zamku! Ogromne i trudne emocje miotają dzieckiem, które szybko domaga się… odesłania „rywalizującego” z nim o względy smoka, brata. Stara się zająć swą uwagę książkami, klockami i ulubionym kocykiem, choć może przykrycie to bardziej przyda się maleństwu? Może warto zobaczyć co dzieje się w zamku i czy znajdzie się w nim miejsce dla jeszcze jednego lokatora?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krótka, niezwykle ważna i potrzebna opowieść, która choć nie zawiera wiele tekstu, to ma ogromne przesłanie. Pokazuje jak spokojny i poukładany świat małego dziecko zmienia się w chwili pojawienia się niemowlęcia na pokładzie. Pełna humoru, emocji, życiowych prawd, szczypty wyobraźni i komicznych ilustracji książka, dzięki której znacznie łatwiej przyjdzie dzieciom wejście w rolę starszego rodzeństwa. O żadnym lukrowaniu nie ma tu mowy.

Zachęcam do lektury!  Zresztą sami zobaczcie, czyż ten smok nie jest uroczy?

 

 

 

Tę i wiele innych świetnych książek znajdziecie w Wydawnictwie CzyTam.

Polecam!

 

8 thoughts on “„Gdy smok się wprowadza ponownie” Wydawnictwo CzyTam

Dodaj komentarz