„Gdy smok się wprowadza ponownie” Wydawnictwo CzyTam

Dzisiaj zapraszam Was w świat dziecięcej wyobraźni i ciekawej przygody. Tytuł, na który chciałam zwrócić Waszą uwagę jest kontynuacją obsypanej licznymi nagrodami książki „Gdy smok się wprowadza”. Pierwsza część opowiada o chłopcu, który buduje doskonały zamek z piasku do którego wprowadza się smok. Jak wiadomo, każde dziecko chciałoby mieć własnego smoka, bo można z nim robić całe mnóstwo różnych fajnych rzeczy. Niestety, gdy rodzina chłopca kwestionuje istnienie nowego przyjaciela, zaczynają się problemy.

 

 

Kolejnym tytułem z serii jest „Gdy smok się wprowadza ponownie”. Oczywiście nie trzeba znać pierwszej części, bo każda z nich przedstawia inny temat i jest odrębna, ale zachęcamy serdecznie do lektury obu smoczych tytułów. Książka jest przepięknie wydana. Wydawnictwo CzyTam jak zawsze starannie dobiera swe lektury i dba o małego czytelnika. Jodi Moore stworzyła ważną i interesującą opowieść, której idealnym uzupełnieniem są malownicze ilustracje Howarda McWilliama. Książka jest w twardej oprawie, zawiera 32 strony i skierowana jest do dzieci już od 3 roku życia.

 

„Jeżeli pomożesz tacie budować zamek, wprowadzi się do niego smok”

Tymi słowami autorka zaprasza nas w świat dziecięcej fantazji. Chłopczyk, główny bohater tej historii buduje wraz z tatą zamek – czyli pomaga składać łóżeczko ze szczebelkami! Ten zwykły mebel staje się miejscem bitew, odpoczynku, zabaw, a nawet posłuży za trampolinę. Wszak z ukochanym przyjacielem smokiem, można w nim spędzać każdą wolną chwilę. Jednak euforia nie trwa długo, bo rodzice przypominają synkowi, że to miejsce przeznaczone jest dla MALEŃSTWA, które wnet pojawi się na świecie. Tak też się dzieje i zjawia się płaczący, śliniący i wymagający zmian pieluszek nowy członek rodziny. Jednak od czego jest starszy brat i jego smok! Ta dwójka przyjaciół zawsze znajdzie sposób na rozbawienie malucha,  no może te metody nie będą pochwalane przez rodziców, ale za to zabawa będzie świetna. Niestety, pewnego dnia smok znika! Przerażony chłopiec odkrywa szybko, że jego kompan zamieszkał z… maleństwem w zamku! Ogromne i trudne emocje miotają dzieckiem, które szybko domaga się… odesłania „rywalizującego” z nim o względy smoka, brata. Stara się zająć swą uwagę książkami, klockami i ulubionym kocykiem, choć może przykrycie to bardziej przyda się maleństwu? Może warto zobaczyć co dzieje się w zamku i czy znajdzie się w nim miejsce dla jeszcze jednego lokatora?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krótka, niezwykle ważna i potrzebna opowieść, która choć nie zawiera wiele tekstu, to ma ogromne przesłanie. Pokazuje jak spokojny i poukładany świat małego dziecko zmienia się w chwili pojawienia się niemowlęcia na pokładzie. Pełna humoru, emocji, życiowych prawd, szczypty wyobraźni i komicznych ilustracji książka, dzięki której znacznie łatwiej przyjdzie dzieciom wejście w rolę starszego rodzeństwa. O żadnym lukrowaniu nie ma tu mowy.

Zachęcam do lektury!  Zresztą sami zobaczcie, czyż ten smok nie jest uroczy?

 

 

 

Tę i wiele innych świetnych książek znajdziecie w Wydawnictwie CzyTam.

Polecam!

 

8 thoughts on “„Gdy smok się wprowadza ponownie” Wydawnictwo CzyTam

 • 11/05/2017 at 19:02
  Permalink

  Bardzo ładna recenzja 🙂
  Aż sama mam ochotę przeczytać tę książeczkę, ale poczekam i zrobię to z dziećmi na praktykach 🙂

  Reply
 • 11/05/2017 at 19:29
  Permalink

  Takie piękne ilustracje muszą zachęcić do małego człowieczka do czytania. Książka naprawdę wygląda zachęcająco 🙂

  Reply
  • 11/05/2017 at 19:33
   Permalink

   Moje dzieci bardzo ją polubiły, a szczególnie 3 – letni Staś nie może się od niej „odkleić” 🙂 Polecamy!

   Reply
 • 11/05/2017 at 20:17
  Permalink

  Piękne ilustracje! I poruszony ważny temat, pojawienie się rodzeństwa to wielkie wydarzenia dla całej rodziny, ale starsze dziecko doznaje szoku. Gdzieś kiedyś przeczytałam takie porównanie: Wyobraź sobie, że Twój mąż przyprowadza do domu nową kobietę i mówi: Kochanie, to jest moja druga żona, teraz będzie z nami mieszkać. To pozwala sobie wyobrazić co czuje starszak. Takie książeczki są bardzo potrzebne!

  Reply
  • 11/05/2017 at 20:21
   Permalink

   Oj tak, bardzo dobre porównanie! Dla dziecka to z pewnością szok, z którym niekiedy trudno mu sobie poradzić. Warto się wspomóc wtedy lekturą. Polecamy!

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.